Росія не пустила на похорон Нємцова спікера сенату Польщі і латвійського євродепутата
Росія відмовила у в'їзді спікерові верхньої палати парламенту Польщі Богдану Борусевичу і колишньому міністрові закордонних справ Латвії, депутатові Європарламенту Сандрі Калнієте.
Обидва політики мали намір відвідати похорон вбитого російського 27 лютого в Москві російського опозиціонера Бориса Нємцова, прощання з яким відбудеться сьогодні.
Богдан Борусевич мав очолити делегацію Польщі на похороні, а Сандра Калнієте збиралася представляти уряд Латвії та Європейську народну партію.
Спікер польського сенату зазначив, що він дуже здивований таким рішенням російської влади.
Якщо хочете читати головні новини дня оперативно Додайте ZAXID.NET у вибрані в Google«Я думаю, що польська громадська думка, як і російська громадська думка, зроблять з цього факту висновки», – сказав він.
Прес-секретар посольства Росії в Польщі Валерія Пержинська повідомила, що Богдан Борусевич включений у список осіб, яким заборонений в'їзд на територію Росії в рамках антисанкцій РФ, повідомляє «Дождь».
У зв'язку з відмовою на в'їзд в Росію Борусевичу польська сторона вирішила не відправляти офіційну делегацію для участі в траурній церемонії. На похорон Нємцова приїдуть радник канцелярії президента Польщі і віце-міністр закордонних справ.
Євродепутата з Латвії Сандру Калнієте росіяни не пустили за межі аеропорту «Шереметьєво».
Крім того, у неї відібрали дипломатичний паспорт і досі не повертають, передає DELFI.
Латвія обурена рішенням Росії не впускати в країну Калнієте.
«Такий крок Росії викликає велике нерозуміння, оскільки суперечить елементарним принципам гуманізму. Зазначені дії Росії не сприяють взаємній довірі і впливають на атмосферу двостороннього співробітництва», – йдеться у зверненні МЗС.
Калнієте також включена в список осіб, яким заборонений в'їзд до Росії.