Росія підготувала відповідь на арешти її майна за кордоном, – Ведомости

СвітРоман Ганкевич, 23 липня 201510110
Акціонери ЮКОСа подали позов до Високого суду Лондона проти Росії

Москва розглядає можливість обмеження юрисдикційного імунітету іноземної держави та його майна на принципі взаємності, якщо такі обмеження будуть введені щодо Росії.

Відповідний законопроект підготовлений Мін'юстом за дорученням російського уряду і схвалений урядовою комісією з законопроектної діяльності, пишуть «Ведомости».

Як випливає з тексту документа, нововведення не завдає шкоди привілеям та імунітетам, які надаються главам держав, дипломатичним представництвам, консульським установам, спеціальним місіям, повітряним суднам і військовим кораблям. Але російські суди вправі виходити з того ж юрисдикційного імунітету, яким в цій країні користується Росія. Давати висновок про надання юрисдикційних імунітетів буде МЗС.

Автори законопроекту зазначили, що російське законодавство базувалося на концепції абсолютного імунітету: пред'явлення в національних судах позовів до іноземної держави, арешт його майна або примусове виконання винесеного проти нього судового рішення допускаються лише за згодою держави. Але у своїй зовнішньоекономічній діяльності Росія змушена визнавати юрисдикцію іноземних і міжнародних судів, що означає часткову відмову від імунітету, і це вимагає забезпечити баланс юрисдикцій.

Слід зазначити, що схожий проект уряд вносив до Держдуми в 2005 році, він був прийнятий у першому читанні, але в 2011 році був відхилений – через ряд концептуальних недоліків, які неможливо усунути.

Однак, як зазначає видання, позовів, пред'явлених до Росії та її органам в іноземних судах, все більше, а згоди Росії на участь в справі не запитують. Актуальність законопроекту різко зросла у зв'язку з забезпечувальними арештами активів російських установ в Європі за позовами акціонерів ЮКОСа.

Згідно концепції обмеженого імунітету держав, на якій заснована конвенція ООН, держава та її органи, а також їх власність не користуються імунітетом щодо вимог, пов'язаних з їх комерційною діяльністю. Такий підхід дозволив німецькому бізнесмену Францу Зедельмайеру домогтися арешту будівель колишнього радянського торгового представництва у Кельні, як компенсацію за втрачені в Росії інвестиції.

Як повідомлялося, раніше Бельгія, Франція та Австрія почали заарештовувати майно Росії на своїй території.

Нагадаємо, постійна палата третейського суду в Гаазі 18 липня 2014 року прийняла рішення за позовами трьох компаній, що представляють колишніх акціонерів ЮКОСа.

За цим рішенням Росія повинна виплатити акціонерам $50 млрд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук