<

Росія виганяє на вулицю польське консульство у Петербурзі через вигаданий борг

Росія вимагає, щоб Генеральне консульство Польщі у Санкт-Петербурзі віддало своє приміщення і заплатило 74,3 млн рублів ($1,62 млн) за начебто протерміновану оренду. При цьому нерухомістю у Польщі російські дипломатичні установи користуються безкоштовно.

Як пише iPress.ua з посиланням на видання Gazeta Wyborcza, свої вимоги до Польщі влада Петербурга виклала у судовому позові до арбітражного суду міста та області. Формально з позовом виступило державне підприємство Inpredserwis, яке займається обслуговуванням зарубіжних представництв у місті над Невою.

«МЗС увесь час розмовляє з Росією на тему власності наших представництв у цій країні, а також питання російської нерухомості у Варшаві. Наступного тижня заплановані консульські консультації, що між іншим стосуються цієї проблеми», – посилається Gazeta Wyborcza на інформацію з дипломатичних джерел.

Факт ведення консультації підтвердив 12 листопада ввечері міністр закордонних справ Ґжеґож Схетина.

«Коли йдеться про дипломатичні стосунки, то принцип є такий, що за нерухомість платять країни, в яких вони знаходяться. Росіяни не платять за своє посольство у Варшаві і за консульства в Польщі, ми не платимо за посольство в Москві і не платили за консульство в Петербурзі. Ми платимо тільки за ці приміщення, які ми винаймаємо», – пояснив міністр.

Схетина додав, що це цілком нова справа, яка випадає зі співробітництва та елементарної дипломатичної добропорядності. Він зазначив, що МЗС Польщі спілкується з російськими колегами, щоб залагодити цю справу.

«Вона, на жаль, вписується у доволі важкі польсько-російські взаємини останніх тижнів і місяців. Отже, ми мусимо встановити, що таке сталося, що російська сторона говорить, що повинні заплатити. Потрібно це спокійно пояснити і тоді ми приймемо рішення», – наголосив міністр МЗС Польщі.

Судовий позов державного підприємства Inpredserwis охоплює період три роки – це максимальний термін фінансових претензій в ситуаціях, де немає ніякого контракту. Представники Генерального консульства не беруть участі в початкових засіданнях суду, стверджуючи, що це несумісно з Віденською конвенцією.

Загалом Росія володіла у Польщі 19 об'єктами нерухомості, а на початок 2014 року – 14. Польща прагнула отримати у власність лише шість об’єктів в Росії і в тому числі три будинки, які вже винаймала.

Зазначимо, що 11 листопада у Варшаві організували Марш незалежності, який зібрав кількадесят тисяч осіб. Марш проводили не тільки з нагоди свята, а й на знак протесту проти російської агресії на сході України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук