Російський телеканал придумав фейк про смерть посла України в Таджикистані
До теми
Російська телепрограма «Вести», що виходить на телеканалі «Росія-24», назвав посла України в Таджикистані і Афганістані Віктора Нікітюка одним із семи громадян України, які загинули в теракті в готелі Intercontinental у Кабулі. Сам посол інформації про свою смерть здивувався, повідомило Радіо Свобода.
Як відомо, бойовики «Талібану» напали на готель в Кабулі 20 січня. Серед загиблих мешканців готелю були семеро українців, зокрема, співробітники афганської авіакомпанії. Але сам посол Віктор Нікітюк, який представляє інтереси України в Таджикистані і Афганістані, живий і здоровий. Під час нападу він перебував у таджицькій столиці – Душанбе і про свою «загибель» дізнався з таджицьких ЗМІ, які переказали репортаж російського каналу.
Новина спантеличила не тільки самого дипломата, але і його рідних та близьких. Нікітюк упевнений, що повідомлення про його смерть – не просто помилка, але провокація російського державного телеканалу.
«У цій трагічній ситуації в готелі Intercontinental кілька ситуацій було пов’язано з Україною. По-перше, це, звичайно, загибель наших семи співвітчизників. По-друге, те, що метою атаки був обраний готель, в якому проживали українці. По-третє, теракт збігся з проведенням міжнародного флешмобу «Єдина Україна» і стався напередодні великого державного свята України – Дня Соборності», – заявив він.
«Жоден зі світових засобів масової інформації, крім російських, не дав повідомлення, що під час теракту загинув посол України», – наголосив дипломат.
Нікітюк також назвав повідомлення про його «загибель» спробою відвернути увагу від проблеми підтримки Росією руху «Талібан».
«ЗМІ регулярно пишуть про те, що Росія поставляє зброю «Талібану», що на озброєнні у «Талібану» є сучасні зразки озброєнь, які мають тільки російські військові і яких немає на озброєнні в афганських сил безпеки. ЗМІ також пишуть про те, що, постійно підтримуючи контакти з «Талібаном», Москва намагається цей рух легітимізувати і що Росія надає матеріальну та фінансову підтримку руху за різними схемами, зокрема, і через поставки пального. Напередодні теракту, 19 січня, в ООН якраз виступав міністр закордонних справ Росії (Сергій) Лавров і закликав до того, щоб почалися прямі переговори між урядом Афганістану і рухом «Талібан», – сказав посол України в Таджикистані та Афганістані.
До слова, російська влада не визнає, що надає підтримку «Талібану», і завжди наголошує, що постачає зброю тільки законній афганській владі. У лютому 2016 року російська влада подарувала Кабулу 10 тисяч автоматів Калашникова AK-47 і мільйони патронів – «для боротьби з міжнародним тероризмом і наркотрафіком».