Розробники мережі Tor створили найзахищеніший у світі месенджер

Творці нового сервісу інтернет-спілкування поки що не гарантують стовідсоткової анонімності своїм користувачам

Розробники мережі Tor створили найзахищеніший у світі месенджер
фото Wikipedia

Творці анонімної мережі Tor представили бета-версію власного месенджера, який повністю захищений від будь-якого прослуховування.

Про запуск нового додатка Tor Messenger повідомляється у блозі компанії-розробника.

Новий додаток забезпечує абсолютну анонімність обом співрозмовникам за рахунок тієї ж технології, за якою працює і сама мережа Tor.

На розробку програми пішов рік. Сам месенджер засновано на клієнті Instantbird, але весь інтернет-трафік буде проходити через ланцюжок проміжних серверів (Tor). При цьому інформація про адресу хоча б одного з вузлів не зберігається. Таким чином, ніхто не зможе дізнатися, звідки було відправлено повідомлення. Програма доступна для завантаження на Linux, Windows і OS X.

За словами розробника Tor Messenger Сухбіра Сінгха, додаток має зробити Tor більш доступним і зайняти нішу захищеного месенджера, якого наразі не існує. «Це не просто Tor. Це Tor і OTR (off-the-record, протокол шифрування повідомлень для мереж обміну миттєвих повідомлень). Tor дає анонімність. А OTR зашифровує і забезпечує конфіденційність даних», – пояснив він виданню The Verge.

Сінгх додав, що програма поки вийшла в бета-версії, тому не варто розраховувати на 100% анонімність. Очікується, що на цьому етапі команда проекту буде отримувати відгуки та побажання від користувачів для поліпшення продукту.

Найближчим конкурентом Tor Messenger можна назвати додаток FireChat. Він дозволяє спілкуватися анонімно і здатний працювати без інтернету за рахунок технології mesh networking, яка забезпечує комунікацію безпосередньо між мобільними пристроями. За рахунок цього він набув популярності для організацій акцій протесту по всьому світу: наприклад, активно використовувався протестувальниками в Гонконзі у вересні 2014 року, пише РБК-Україна. Шифруванням даних також займаються месенджери WhatsApp і Telegram, створений співзасновником «ВКонтакте» Павлом Дуровим.

Tor (скорочення від The Onion Router) – система, що забезпечує анонімність в Інтернеті завдяки тому, що підключення до будь-якого ресурсу йде через ланцюжок проміжних комп’ютерів, котрі належать користувачам мережі. Таким чином, ускладнюється можливість визначити IP-адресу і місце розташування людини, яка відправила повідомлення. Інформація в цій мережі шифрується, тому її складно перехопити.

Експерти кажуть, що Tor Messenger може бути корисний бізнесменам, які хочуть убезпечити комерційну таємницю, або іншим користувачам, охочим залишитися в Мережі непоміченими.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук