САП оскаржила закриття справи проти екс-міністра екології Злочевського
Злочевського підозрюють у розкраданні коштів, несплаті податків і спробі дати 6 млн доларів хабара працівникам НАБУ та САП
Спеціалізована антикорупційна прокуратура оскаржила ухвалу, яка зобов’язувала генпрокурорку Ірину Венедіктову закрити справу проти екс-міністра екології Миколи Злочевського. Про це повідомила прес-служба САП.
Зазначається, що САП оскаржила рішення Печерського районного суду Києва щодо зобов’язання генерального прокурора закрити справу стосовно Злочевського. Оскарження направили до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.
Відзначається, що у ОГП і САП не знали про ухвалу Печерського суду від 1 жовтня, яка зобов’язує прокуратуру закрити справу проти Злочевського.
САП і ОГП заявили, що про існування рішення суду їм стало відомо лише 12 жовтня за результатами моніторингу Єдиного державного реєстру судових рішень. Відзначається, що за законом справу мали б розглядати лише судді ВАКС, оскільки досудове розслідування вели детективи НАБУ.
У САП відзначили, що розглянувши таку скаргу, слідчий суддя Печерського райсуду вийшла за межі своїх повноважень та фактично перейняла на себе повноваження Генпрокурора. При цьому суддя не дослідила матеріали кримінального провадження та не викликала прокурора в судове засідання.
Також у прокуратурі хочуть звернутися із скаргою до Вищої ради правосуддя через дисциплінарний проступок судді Печерського суду, яка прийняла відповідну ухвалу.
Хто такий Микола Злочевський
Микола Злочевський – власник найбільшої приватної газовидобувної компанії України Burisma, засновник Міжнародного Форуму з енергетичної безпеки. Колишній член «Партії регіонів» і екс-міністр екології.
Злочевський виїхав з України наприкінці 2014 року після того, як став підозрюваним у незаконному збагаченні. У січні 2015 року ГПУ оголосила його у розшук.
Злочевський також фігурував у ще одному розслідуванні. У липні 2016-го ГПУ оцінила збитки від несплати податків компаніями Злочевського в 1 млрд грн. Тодішній генпрокурор Юрій Луценко навіть організовував з цього приводу спеціальний брифінг. Але потім справу перекваліфікували, компанія Burisma сплатила 180 млн грн податкових платежів і справу закрили.
До слова, Хантер Байден син колишнього віце-президента США, а тепер кандидата у президенти США Джо Байдена, 2014 році став одним із членів Наглядової ради Burisma, яка належить Злочевському.
У 2018 році Джо Байден розповів, що погрожував українським лідерам не дати кредит, якщо вони не звільнять Шокіна. Після цього Шокін заявив, що був змушений припинити розслідування стосовно компанії Burisma під тиском з боку США.