«Шевченківський гай» обрав підрядника будівництва інформаційно-освітнього центру за 28,2 млн грн
У тендері перемогла фірма, яку підозрюють у розкраданні бюджету
Музей народної архітектури і побуту у Львові ім. К. Шептицького («Шевченківський гай») 9 жовтня підписав договір на будівництво інформаційно-освітнього центру з ТОВ «Будкомінвестиція» за 28,2 млн грн. Про це повідомило видання «Наші гроші. Львів», посилаючись на інформацію з сайту електронних закупівель Prozorro.
Йдеться про інформаційно-освітній центр імені Климентія Шептицького площею 1100 м2, який планують збудувати біля входу до музею. Він матиме дві основні зони: інформаційну та освітню. У першій будуть каси, туалети, банкомати. В освітній зоні буде конференц-зал, виставкова зала та кафе. Центр також матиме зелений дах та літні майданчики.
У тендері фірма-переможець змагалася з ТОВ «Грантзахід» та ТОВ «Будівельна компанія «Прогрестехбуд». Під час торгів учасники не знижували своїх пропозицій. Однак ціна «Будкомінвестиції» була в середньому на 1,2 млн грн нижчою від цін конкурентів.
Нагадаємо, роботи з будівництва мали розпочати ще минулого року. Тоді планувати спорудити візит-центр вартістю 24,3 млн грн. Двічі оголошували торги на це будівництво, але жодні з них не відбулись через недоліки в документах учасників. Цього року розробники проекту перейменували візит-центр на інформаційно-освітній центр, а також доопрацювали проектну документацію.
У вересні цього року замовник вже проводив тендер на будівництво центру. Тоді в ньому змагалися «Будкомінвестиція» та ТОВ «Будівельна компанія «Прогрестехбуд». Однак пропозиції обох учасників відхилили, бо вони не надали потрібних документів.
Львівська компанія «Будкомінвестиція» працює на ринку з 2014 року. Її засновником є мешканець села Майдан Жовківського району Андрій Кучма. Він також володіє будівельники компаніями ТОВ «Данмаргруп» та ПП «Данмарбуд». Крім того, Кучма є співзасновником ГО «Львівський центр екологічної безпеки» разом із Наталією Гурською-Кучмою та Андрієм Дзюбаном. Останній протягом 2010-2015 років був депутатом Львівської міської ради від ВО «Батьківщина». Тепер Андрій Дзюбан є відомим львівським ресторатором, якому, зокрема, належить ресторан «Tante Sophie» та мережа магазинів «Майстерня карамелі». У 2014 році Андрій Кучма балотувався до Верховної ради від Радикальної партії Олега Ляшка. А через рік − до Львівської обласної ради від партії «Народний контроль».
Цікаво, що ТзОВ «Будкомінвестиція» та інші дві фірми Андрія Кучми − ТзОВ «Данмаргруп», ПП «Данмарбуд» − фігурують у кримінальному провадженні, відкритому за ч.3 ст.191, ч.3 ст.426-1 КК України. В ухвалі Шевченківського районного суду Львова від 16 серпня 2018 року сказано, що ТзОВ «Будкомінвестиція», ТзОВ «Данмаргруп», ПП «Данмарбуд» та ряд інших компаній підозрюють у причетності до розкрадання державних коштів, виділених на капітальний ремонт казарм і реконструкцію котельні у військових частинах Тернополя та Теребовлі Тернопільської області.
В документі також зазначено, що посадові особи Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління вступили у злочинну змову з підрядною організацією, ТОВ «Ферозіт» завищили вартість робіт, закупівельних цін на будматеріали. Отримані кошти перераховували на рахунки фіктивних підприємств, а також на рахунки компаній Андрія Кучми: ТзОВ «Будкомінвестиція», ТзОВ «Данмаргруп», ПП «Данмарбуд».