Сімейні лікарі Калуша через неправильно внесені декларації залишилися без грошей

Сімейні лікарі Калуша через неправильно внесені декларації залишилися без грошей
фото умовне
Неправильно укладені декларації оплачуватися не будуть

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) уклала 161 договір із закладами, що надають первинну медичну допомогу, і вони з липня вже фінансуються по-новому. І лише одному медзакладу – Центру первинної медико-санітарної допомоги міста Калуш – виплату грошей призупинили через неправильно внесені декларації, повідомив 23 липня у Facebook керівник НСЗУ Олег Петренко.

«У Центрі первинної медико-санітарної допомоги міста Калуш внесли в електронну систему охорони здоров’я 44 тисячі декларацій за 15 днів. Це означає, що процес внесення відбувався безперервно 24 години на добу. Лише 40 секунд на кожну декларацію», – написав Олег Петренко.

За його словами, існує два способи підтвердити дані пацієнта при створенні декларації в системі:

  • через SMS (найбільш розповсюджений та зручний спосіб);
  • через документи, які посвідчують особу – у тих виняткових випадках, якщо у пацієнта немає мобільного телефону.

За даними НСЗУ, в середньому лише 3-4% декларацій підтверджуються через документи, решта – через SMS.

«Зараз відсутність мобільного телефону – це вже скоріше виняток, ніж норма. Та в Калуші всі 44 тисячі декларацій було підтверджено в інший спосіб — документами, що посвідчують особу. Без верифікації через мобільний телефон. Такий незвичний вибір способу реєстрації в Системі декларацій пацієнтів у Калуші — тривожний дзвінок для НСЗУ, тому ми зупинили виплату для з’ясування ситуації та проведення перевірки», – пише Олег Петренко.

З’ясувалося, що медзаклад вносив декларації в систему на підставі декларацій не затвердженої форми, які були заповнені від руки, а треба робити це в електронній системі, як того вимагає Закон. На частині декларацій взагалі немає підписів пацієнтів. Номери декларацій, які автоматично повинна присвоювати система, вписані в декларацію вручну.

НСЗУ наголошує: декларацію про вибір лікаря можна подати виключно в електронному вигляді.

Лікар або реєстратор має внести дані пацієнта в електронну систему охорони здоров’я, а потім роздруковує два паперові примірники декларації, які перевіряє і власноруч підписує пацієнт або його законний представник (наприклад, один із батьків дитини). Один примірник декларації залишається в закладі, а інший – у пацієнта. Унікальний номер декларації присвоює система електронного здоров’я. Декларація укладена з порушенням порядку не може бути оплачена.

Який вихід з ситуації? Після отримання звіту від медзакладу, НСЗУ зможе зробити виплату за липень за «червоним списком» — за тарифом 240 грн на пацієнта на рік без застосування вікових коефіцієнтів. Це дозволить адміністрації закладу виплатити заробітні плати медикам.

А після того, як декларації будуть укладені згідно з Порядком вибору лікаря, Центр зможе отримати оплату за деклараціями — базовий тариф за одну людину, що підписала декларацію з лікарем, становить 370 грн, плюс вікові коефіцієнти.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук