Сім'ї 16-річної львів'янки необхідно сплатити ще 80 тис. євро після пересадки печінки в Бельгії

Трансплантацію печінки Лілії Лопатці зробили наприкінці листопада минулого року

Головні новини Львова 06.02Юлія Девда, 6 лютого, 19:27 1020 0

Цього тижня 16-річна львів'янка Лілія Лопатка повернулась додому після успішної трансплантації печінки в бельгійській клініці «Сент Люк». Однак через тривале лікування медзаклад виставив родині пацієнтки додатковий рахунок — 80 тисяч євро.

Перед відльотом дівчинки за кордон небайдужі пожертвували понад 100 тисяч євро, за які медики і зробили операцію. Донором для Лілі став її хрещений батько. Однак через кілька днів організм почав відторгати трансплантат, тому лягти на операційний стіл довелося ще раз, відтак півмісяця перебувати на реабілітації.

«Це була складна операція, вона тривала 18 годин. Окрім трансплантації, мені повторно провели Касаї. Одразу після цього на кілька годин затромбувались судини у двох сегментах печінки, через кілька днів організм перестав її сприймати. А через те, що не хотіли працювати нирки, мене ще підключили до гемодіалізу», – пригадує Лілія Лопатка.

Зараз дівчина навідується до міської дитячої клінічної лікарні, щоб регулярно здавати аналізи.

«Після трансплантації нам треба контролювати приблизно тридцять показників, адже в пацієнтки пожиттєва імуносупресія (ослаблення імунітету). Це робиться для того, щоб попередити відторгнення та інші проблеми стосовно пересадки. Сподіваюсь, що її показники будуть стабільними й вона зможе приступити до шкільних навчань», – розповіла завідувачка хірургії вроджених вад і розвитку дитячої міської лікарні Галина Курило.

Уже всередині травня Лілія Лопатка готуватиметься до ще однієї поїздки у Бельгію. Там вона матиме біопсію – контрольний аналіз, який покаже, наскільки печінка прижилась в організмі після трансплантації.

Проте у сім’ї все ще залишається борг перед бельгійською клінікою, тож просять допомогти усіх небайдужих.

Реквізити, за якими ви можете допомогти:

Номер картки ПриватБанку: 5168 7450 1481 3031

Одержувач: Лопатка Оксана Ігорівна (матір Лілії)

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук