Соціологи з'ясували причини низької явки на місцевих виборах
Більше половини виборців, які прийшли на дільниці, це люди віком понад 50 років
Більшість українців не пішли голосувати на місцевих виборах через стан здоров’я, зайнятість, проживання не за місцем реєстрації та відсутністю інтересу до виборів та їхніх результатів. Водночас більшість з тих, хто прийшов на дільниці, це виборці віком 50 років і більше, свідчать результати опитування, яке 25 жовтня, у день голосування, провела соціологічна група «Рейтинг».
Згідно з результатами опитування, за станом здоров’я не пішли на дільниці 20% опитаних, не змінили адресу для голосування 19%, були зайняті 15%, не знали кому віддати голос 14% виборців. Епідемія відлякала від дільниць 10% опитаних, а не цікавими вибори вважають 12%.
У жінок найпоширенішою причиною не йти голосувати були стан здоров’я і загроза коронавірусу, а в чоловіків – зайнятість у день виборів, відсутність інтересу до виборів і їхніх результатів.
Старші респонденти основною причиною не йти на вибори назвали стан здоров’я, а молодь – зайнятість у день виборів і проживання не за місцем реєстрації (особливо актуально для Києва). Для людей середнього віку ще додалася загроза коронавірусу.
З тих, хто прийшов на вибори, найактивнішими були люди віком 50 років і більше. Соціологи зазначили, що в загальній структурі виборців їх частка становить 45%.
Натомість Молодь була менш активною. Лише 11% з тих, хто прийшов на вибори, були люди у віці 18-29 років. В загальній структурі виборців їх частка становить 18%.
Найбільший перекіс у бік старшого електорату відбувся здебільшого у містах, частіше серед чоловіків. У регіональному розрізі – частіше на Сході і Півдні країни, де частка виборців віком 50 і більше років становила 60%.
Соціологи опитали 1200 респондентів з приводу неучасті у виборах. Опитування тих, хто не голосував на виборах, проводили у день виборів методом телефонних інтерв'ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Помилка репрезентативності: не більше 2,8%.
Крім того, на виході зі 140 виборчих дільниць соціологи компанії опитали 8747 респондентів, які взяли участь у виборах. Їх відбирали випадковим чином із дотриманням принципу рівномірності, за методикою «сталого кроку». Заявлена помилка репрезентативності – не більше 1,4%.
До слова, явка на цьогорічних місцевих виборах склала 36,88%, що майже на 10% менше, ніж на місцевих виборах 2015 року.