Соціологи зафіксували рекордну підтримку помісної церкви в Україні

За появу єдиної церкви позитивно висловились навіть чверть парафіян УПЦ МП

СуспільствоНазарій Тузяк, 17 жовтня 201827182
Соціологи зафіксували рекордну підтримку помісної церкви в Україні
Позитивно до створення єдиної помісної церкви ставляться 54% українців

Створення єдиної помісної церкви в Україні вперше підтримує більше половини українців. Як свідчить опубліковане 17 жовтня дослідження групи «Рейтинг», станом на початок жовтня 2018 року позитивно до створення помісної церкви ставляться 54% респондентів. Ще по 19% ставляться до цієї ідеї або негативно, або байдуже.

Цікаво, що соціологи «Рейтингу» проводили своє дослідження ще до синоду Вселенського патріархату, на якому розглядалося питання томосу для України. І на той час третина українців вважала, що створення помісної церкви об'єднає українців, а чверть опитаних були впевнені, що це лише посилить розкол.

Загалом підтримка єдиної помісної церкви чітко залежить від регіону проживання респондентів, їх віку та конфесійної приналежності. Так, появу єдиної церкви найбільше підтримує старше населення (серед українців віком від 51 року позитивно до цієї ідеї ставляться 61%), найменше – молодь (45%). Більш популярна ця ідея на Заході (68%) та у Центрі (58%), менше – на Півдні (45%) і найменше на Сході – лише 37%.

Ще однією цікавою особливістю є те, що найбільш позитивно до створення єдиної православної церкви в Україні ставляться прихожани УГКЦ, які, як відомо, не беруть участі в об'єднанні церков.

«У розрізі конфесій найбільшу підтримку ініціатива щодо автокефалії має серед прихожан УГКЦ та УПЦ КП – загалом у цих категоріях рівень підтримки ідеї єдиної помісної церкви становить більше 75%. У середовищі прихожан інших конфесій таких опитаних близько половини. Серед тих, хто вважає себе віруючим, але не відносить себе до жодної конфесії – 43%, невіруючих – 29%. Найбільший спротив ідея помісної церкви має серед прихожан УПЦ МП, де більше половини негативно ставляться до цього. Попри це майже третина серед них (28%) прихильно ставляться до автокефалії», – йдеться у повідомленні соціологів.

Майже половина українців не змогли відповісти на питання про те, хто має очолити помісну церкву. Попри це найпопулярнішим кандидатом серед українців є глава УПЦ КП патріарх Філарет, за якого висловилися 30% респондентів. Ще 7% вважають, що помісну церкву має очолити глава УПЦ МП митрополит Онуфрій, а 3% висловлюються на користь глави УАПЦ митрополита Макарія.

Патріарх Філарет також є одним із двох релігійних лідерів, яким найбільше довіряють українці. Більшою довірою за нього в Україні користується лише Папа Римський Франциск, якому довіряють 34% респондентів. Патріарху Філарету довіряють 30% українців, главі Константинопольської православної церкви Варфоломію Першому – 20%, главі УГКЦ архієпископу Святославу – 19%, главі УПЦ МП митрополиту Онуфрію – 16%, а главі УАПЦ митрополиту Макарію та патріарху РПЦ Кирилу – по 13% респондентів.

P. S. У рамках дослідження соціологи «Рейтингу» опитали 2000 респондентів віком від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком та регіонами. Помилка репрезентативності дослідження не перевищує 2,2%. Опитування проводилися з 27 вересня по 4 жовтня 2018 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук