Справу Януковича гальмує і Росія, і Інтерпол, – ГПУ

Сергій Горбатюк

Голова Департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк заявляє, що у справах екс-чиновників часів Віктора Януковича доказів усе більше, але Інтерпол гальмує процеси.

Про це він сказав в інтерв’ю газеті «Сегодня» у відповідь на запитання про просування у справах Віктора Януковича, Миколи Азарова, Андрія Клюєва, Олександра Якименка та інших діячів попередньої влади.

«По кожному з перерахованих звинувачуваних робота триває. Доказова база розширюється. Однак нових підозр не пред’явлено», – повідомив Горбатюк.

На запитання, чи не з’явився «беркутівець» Дмитро Садовник, він відповів: «Не з’явився. Його дружини, до речі, у Києві теж немає».

За словами Горбатюка, Інтерпол не відгукнувся на запит ГПУ з проханням оголосити Садовника в міжнародний розшук.

«На жаль, Інтерпол наші запити або відхиляє, або ігнорує, не відповідаючи на них. Не тільки по Садовнику, але й по Януковичу, наприклад», – сказав він.

«Там уже більше року лежать без руху запити щодо “Межигір’я”, “Сухолуччя”, незаконних виплат екс-президенту винагороди за видану книгу – і жодної реакції… Дозволи на міжнародний розшук отримано лише в декількох справах», – повідомив Горбатюк.

«У частині підозрюваних у причетності до злочинів під час Майдану нам у всіх випадках відмовляють, а по обвинуваченнях в економічних злочинах відповіді не дочекатися», — додав він.

Керівник департаменту спецрозслідувань ГПУ наголосив, що впливати на Інтерпол практично не можна. «Статутом не прописана процедура оскарження його рішень», – зазначив Сергій Горбатюк.

«Ми туди й листи направляли. Перший – із проханням пояснити мотивацію відмови за політичними мотивами. Другий – із приводу прискорення розгляду запитів про розшук, яким уже рік. На жаль...», – заявив представник ГПУ

Коментуючи заяви адвокатів Януковича про те, що екс-президент нібито згоден давати свідчення у форматі відеоконференції, він сказав, що висувається умова нерозголошення місця перебування підозрюваного. Горбатюк зазначив, що Янукович може дати свідчення у суді, посольстві чи консульстві України в Росії, де офіційна особа має засвідчити його присутність і забезпечити дотримання таємниці слідства.

Він додав, що правоохоронні органи Росії нещодавно знову відмовили на запит про екстрадицію Януковича.

«Ми спрямували ще одне прохання: підтвердити місце перебування Януковича й можливість проведення з ним слідчих дій. Мовчать», – додав Горбатюк.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук