Спрощення не означає, що на візу треба менше документів, - Генконсул Польщі у Львові

2 липня 201320184
Спрощення не означає, що на візу треба менше документів, - Генконсул Польщі у Львові
фото ZAXID.NET
Ярослав Дрозд

Угода про спрощення оформлення віз не змінює нічого в принципах прийому документів та кількості документів, які треба подати для отримання віз. Про це сказав 2 липня на прес-конференції генеральний консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд.

"Угода стосується лише короткотермінового перебування на території ЄС - 90 днів на півроку. Воно не охоплює національних віз, тобто таких, які потрібні для роботи в Польщі. Угода стосується досить вузького кола осіб, які отримують візи. Для більшості клієнтів польських консульських установ змінилось дуже мало", - наголосив Ярослав Дрозд.

Він нагадав, що раніше вже було введено спрощення для громадян України на основі договору Шенгену.

"Польща видає Україні 50% шенгенських віз. А Генконсульство у Львові видає ще половину з цього, тобто 25% віз, що видаються в Україні. Це дає хороший результат для відносин між Польщею та Україною" , - наголосив Генконсул.

Однак ця ситуація створює і певні труднощі, зауважив він: "Адже час очікування на візу у польському Генконсульстві трохи затягнувся, але це пов'язано також з тим, що кількість віз, які видає Генконсульство, зростає постійно".

Ярослав Дрозд вважає, що введення в дію угоди про спрощення оформлення - це черговий крок в наближенні України до ЄС.

"Цього року, маємо надію, восени у Вільнюсі буде підписано Угоду про асоціацію. Сподіваємось, угода про спрощення для певних груп громадян буде причиною для подальшого покращення стосунків України та ЄС" , - сказав Генконсул.

Нагадаємо, вчора вступила в дію угода про спрощення візового режиму між Україною та ЄС. Відповідно до затвердженого документа, у цю угоду вносяться зміни про спрощення видачі й порядку оформлення віз для певного переліку категорій громадян України, число яких збільшується на 9 і, відповідно, плата за обробку заяв про оформлення віз із них не стягується.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук