Угода про спрощення візового режиму України і ЄС стала чинною

1 липня 201316512
Угода про спрощення візового режиму України і ЄС стала чинною
фото day.kiev.ua
Україна-ЄС

Європейський парламент 18 квітня ратифікував угоду про внесення змін у договір від 1 січня 2008 року між Україною і ЄС, після чого Рада міністрів Євросоюзу затвердила ратифікацію цієї угоди. Ця угода набула чинності 1 липня.

Відповідно до затвердженого документа, у цю угоду вносяться зміни про спрощення видачі й порядку оформлення віз для певного переліку категорій громадян України, число яких збільшується на 9 і, відповідно, плата за обробку заяв про оформлення віз із них не стягується.

Таким чином, спрощуються вимоги для оформлення документів для представників цивільних організацій, технічного персоналу, що супроводжує журналістів, водіїв, що перевозять міжнародний вантаж, близьких родичів громадян, що проживають на території країн-членів ЄС і є громадянами однієї із країн ЄС.

Крім того, представників релігійних громад, учасників офіційного транскордонного співробітництва з ЄС, учасників офіційних освітніх програм обміну й участі в семінарах, курсах, конференціях, а також представників різних професій, які беруть участь у міжнародних виставках, конференціях і семінарах.

Також при цьому встановлюється, що країни-члени ЄС можуть стягувати 70 євро за оформлення віз, якщо заявник звернувся із проханням розглянути його заявку протягом 3 днів на підставі того, що він проживає далеко від дипломатичного представництва.

У разі співробітництва дипломатичної установи з посередниками при оформленні віз посередники можуть брати за свої послуги не більше 30 євро.

Документом передбачається визначення чітких термінів дії багаторазових віз на 1 рік і 5 років замість раніше чинного правила до 1 року й до 5 років.

Можливість термінового оформлення візи (протягом 3 діб) особам, що проживають на значній відстані від місця подачі клопотання (за умови сплати візового збору в подвійному розмірі).

Документ також передбачає, що українці, що мають дійсні біометричні службові паспорти, можуть відвідувати країни-члени ЄС без віз.

Як повідомлялось, депутат Європейського парламенту, голова комітету із зовнішніх відносин Ельмар Брок виступає за подальше спрощення візового режиму з Україною.

Голова фракції "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" у Верховній Раді Арсеній Яценюк уважає, що ратифікація Європейським парламентом угоди про спрощення візового режиму з Україною є більше заслугою опозиції, ніж чинної влади.

Глава представництва України при ЄС Костянтин Єлісєєв вважає, що ратифікація угоди про спрощення візового режиму Європейським парламентом є свідоцтвом продуктивної роботи української влади.

Нагадаємо, 18 квітня Європейський парламент ратифікував угоду про внесення змін до договору між Україною і ЄС про спрощення оформлення віз.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук