Стало відомо про стан здоров’я незаконно засудженого в РФ українця Станіслава Клиха

Адвокат Клиха сфотографував загоєні рани на його тілі

До українського політв’язня Станіслава Клиха, якого в Росії незаконно засудили до 20 років колонії, пустили адвоката Романа Качанова. Той мав три години, аби поспілкуватися з ув’язненим й дізнатися про стан його здоров’я, повідомила російська правозахисниця, учасниця «Уральської правозахисної групи» Тетяна Щур у Facebook.

«Роман Качанов – перша за останні роки людина, яка потиснула руку Станіславу. До нього всі відвідувачі, за винятком мами, звичайно, спілкувалися з ним тільки через скло. Доступ адвоката до Станіслава оформлювали впродовж години, спілкування тривало 3 години», – зазначила вона.

Як розповів адвокат, Клих почуває себе задовільно, однак скаржиться на болі у ногах — підозрює, що захворів на туберкульоз кісток. Оскільки їжа в тюрмі, за його словами, огидна, то він намагається харчуватися тим, що купує в магазині на ті гроші, які належать йому за законом. Але і в магазині вибір доволі мізерний. Клих купує здебільшого печиво та солодощі. Через це останнім часом він набрав вагу, повідомила правозахисниця.

Також адвокат розповів, що Клих справляє враження спокійної й доброзичливої людини, яка дуже сумує за спілкуванням, адже перебуває в одиночній камері. «Ділити її з кимось він, однак, не хоче, побоюючись агресії з боку співкамерників», — пише Щур.

При цьому Качанов повідомив, що є ознаки того, що український політв’язень страждає від психічного розладу.

«Незважаючи на спокійну і виразну мову, зміст її викликав у адвоката серйозне побоювання, особливо після розмови з мамою Станіслава. Розповіді Станіслава про події його “мирного життя” дуже схожі на нав’язливу маячню», – передала слова адвоката правозахисниця.

Під час спілкування Качанов також сфотографував загоєні рани на різних частинах тіла — йдеться про численні глибокі пошкодження шкірних покривів.

«Що вони собою являють – розбиратися фахівцям, як і в його промовах. Все це дуже схоже на сліди тортур, чим вони очевидно і є», – зазначив адвокат.

Наразі Клих написав низку заяв, зокрема й прохання про зустріч із психологом.

«Незважаючи на доброзичливість і здатність до спілкування, на розвинену живу мову, зміст цієї промови, фантастичні нав’язливі картини з минулого життя, нереальність яких підтвердила мама Станіслава, викликають серйозні побоювання в його душевному здоров’ї», – наголосила Щур.

Нагадаємо, Станіслава Клиха засудили до 20 років позбавлення волі після визнання винним у вбивстві російських військових під час Чеченської війни. Попри те, що українець запевняв, що участі у бойових діях він ніколи не брав і навіть у Чечні ніколи не був. 26 жовтня Верховний суд РФ відмовився звільнити українців Клиха та Миколу Карпюка, засудженого за той самий злочин.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук