Суди не розглянули більше третини кримінальних справ НАБУ

Суди не розглянули більше третини кримінальних справ НАБУ
фото НАБУ
У деяких провадженнях підготовче засідання не може вже більше року

Спеціалізована антикорупційна прокуратура спрямувала до суду обвинувальні акти зі 116 кримінальних проваджень НАБУ, однак судовий розгляд 44 справ досі не розпочався. Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Зазначається, що у деяких провадженнях підготовче засідання не може відбутися вже більше року. «Наразі судові рішення ухвалені лише у 28 справах. Так, у 19 справах ухвалено обвинувальний вирок не пов’язаний з позбавленням волі. Про реальний термін ув’язнення йдеться у 2 випадках. Більшість обвинувальних вироків – це угоди про визнання винуватості з другорядними учасниками корупційних схем», – йдеться у заяві.

«З січня 2017 року судді не можуть розпочати розгляд у провадженні за обвинуваченням судді Жовтневого районного суду м. Дніпра, якого було викрито на отриманні неправомірної вигоди в розмірі понад 250 тис. грн. За цей час призначено вже третю колегію суддів, однак засідання відкладають з різних причин: неявка учасників процесу, визначення підсудності тощо», – наголосили у НАБУ.

«НАБУ наполягає на необхідності якнайшвидшого створення в Україні Спеціалізованого антикорупційного суду, який зможе поставити крапку у справах НАБУ», – нагадали у НАБУ.

Як відомо, 23 грудня 2017 року президент Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді проект закону про Вищий антикорупційний суд, створити який вимагали активісти та західні політики. Голова Верховної Ради Андрій Парубій прогнозує ухвалення закону про Антикорупційний суду до травня.

Керівник САП Холодницький вважає, що Антикорупційний суд не зможе запрацювати цього року. Порошенко ж вважає, що створити Антикорупційний суд слід до кінця року. Президент заявляв, що законопроект має відповідати українській Конституції та законодавству – і «нічия думка не є остаточною».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук