Transparency International звинуватила український Червоний Хрест у корупції
В організації заявили, що використовували держкошти виключно на оплату праці патронажних сестер
Громадська організація Transparency International Україна підтримала рішення Міністерства охорони здоров’я про припинення фінансування з бюджету патронажної служби Товариства Червоного Хреста України з 2017 року, і наполягає на необхідності розслідування можливих фактів корупційних правопорушень з боку працівників Товариства. Про це йдеться у заяві організації на її сторінці у Facebook.
Зазначено, що за останні чотири роки Міністерство охорони здоров’я надало з держбюджету 252,3 млн. грн патронажній службі. Проте, Товариство не забезпечило прозорого звітування щодо їх використання та результатів роботи патронажної служби, заявили у Transparency International Україна.
У громадській організації заявили, посилаючись на результати аудиту Рахункової палати, що Товариства Червоного Хреста України не забезпечує достовірними даними про роботу патронажної служби та про кількість осіб, яким надано медико-соціальні послуги, бо обсяги цих послуг завищуються в рази.
«Наприклад, у 2015 році були наявні випадки обслуговування одних і тих самих громадян різними медичними патронажними сестрами протягом року та в один і той же період», - зазначено у повідомленні.
«Перевірки діяльності ТЧХУ з боку Державної аудиторської служби України також виявили численні порушення, зокрема те, що ТЧХУ не здійснює діяльність у сфері охорони здоров’я за отримані бюджетні кошти з Міністерства охорони здоров’я», - заявили в організації.
У зв’язку з цим Transparency International Україна наполягає на необхідності розслідування фактів корупційних правопорушень з боку працівників ТЧХУ та притягнення винних до кримінальної відповідальності. Також закликали МОЗ провести службове розслідування стосовно своїх працівників, які сприяли фінансуванню ТЧХУ багато років, не зважаючи на відсутність належного звітування з боку товариства.
Тим часом у Товаристві Червоного Хреста заявили, що кошти держбюджету для патронажної служби йшли виключно на оплату праці сестер.
«У звіті Державної аудиторської служби щодо планової ревізії Міністерства охорони здоров’я України йшлося про те, що протягом 2013–2015 років та І кварталу 2016 року міністерство з державного бюджету профінансувало 252,3 млн грн на утримання патронатної служби ТЧХУ», - йдеться у повідомленні на сайті Товариства.
За інформацією Товариства, вони звітували щодо діяльності та витрат патронажної служби, служби розшуку та спеціаліста з міжнародного гуманітарного права (3 090 посад патронажних медсестер, 10 посад у службі розшуку і 1 посада спеціаліста з міжнародного права), які фінансуються з держбюджету.
На сайті також ідеться, що за перше півріччя 2016 року патронажна служба на заробітну плату медсестер отримала з держбюджету 15 261 075 гривень. Фактичні витрати державного бюджету на обслуговування одного первинного пацієнта на дому патронажною службою ТЧХУ складають 24,3 грн. на місяць або близько 81 копійки на день.
Нагадаємо, 1 грудня у МОЗ заявили про намір припинити фінансування патронажної служби Товариства Червоного Хреста України з 1 січня 2017 року у зв’язку з непрозорістю та порушеннями при використанні коштів з держбюджету.