Цьогоріч в українських лікарнях різко скоротять кількість ліжко-місць

СуспільствоВолодимир Пиріг, 17 березня 201618180
Цьогоріч в українських лікарнях різко скоротять кількість ліжко-місць
фото KURS

Набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров'я (МОЗ) України щодо забезпечення лікарень стаціонарними ліжками не більше 60 у розрахунку на 10 тис. населення, повідомляється на сайті міністерства.

Міністерство дає підрозділам з питань охорони здоров’я місцевих адміністрацій місяць на те, аби затвердити детальні плани оптимізації протягом 2016 року ліжкового фонду у лікарнях.

Структурні підрозділи можуть самостійно регулювати кількість лікарняних ліжок для стаціонарного лікування пацієнтів», наголосили у міністерстві і зазначили, що постанова Кабміну встановлює норматив забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку не більше 60 ліжок на 10 тисяч населення. В це число вже входить надання спеціалізованої (вторинної) та високоспеціалізованої (третинної) медичної допомоги. Кількість ліжко-місць дозволяється лише зменшувати.

«У процесі оптимізації слід враховувати структуру та рівень захворюваності і смертності населення регіону, дотримання вимог уніфікованих клінічних протоколів щодо госпіталізації пацієнтів у стаціонар, використання у лікувальному процесі сучасних медичних технологій, а також наявну мережу закладів охорони здоров’я, їхнє ресурсне забезпечення, якість надання медичної допомоги, територіальні особливості тощо», – йдеться у повідомленні.

В той же час дія постанови не поширюється на санаторно-курортні заклади.

У міністерстві вказали, що за даними ВООЗ, у ЄС у розрахунку на 10 тис. населення цей показник складає 52,8 ліжка, найвищі показники є у Білорусі та Росії – 110,5 та 81,8 відповідно, найнижчі – у Грузії та Швеції – 25,9. В Україні цей показник складає 87,9 (дані ВООЗ, 2013).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук