Туреччина закрила свої порти для кораблів з окупованого Криму

Після візиту генерального прокурора України Юрія Луценка до Туреччини, ця країна заборонила суднам з Криму заходити до турецьких портів, повідомила в четвер, 12 жовтня, його речниця Лариса Сарган.

За її словами, за результатами візиту Луценка до Анкари 6 жовтня керівництво Палати судноплавства Туреччини спрямувало своїм морським перевізникам та керівництву портів циркулярний лист з вимогою «вжити запобіжні заходи з урахуванням зовнішньої політики Туреччини, пов’язаної з обмеженнями, накладеними на заходи суден у порти Криму».

«Турецьким портам, морським агентам, операторам та судновласникам офіційно повідомляється про те, що «судна, що прибувають з Криму і його портів, не пропускаються до Туреччини, а дозвіл на відплиття з портів цього регіону не надається», — цитує Сарган турецький документ.

Крім того, за її словами, в Туреччині запроваджується жорстка система контролю суден, зокрема їхньої документації. А керівництво портів зобов’язують вимагати від суден доказів, що останньою точкою їхнього відбуття не був кримський порт і вони не прямують до Криму. Крім того, порти не мають права оформлювати мита, портові та торгові документи, що мають на собі позначку «Крим».

«Запровадження такої процедури є наслідком поширеної практики, коли судна-порушники останнім часом масово вказують турецьким морським та портовим органам неправдиву інформацію про порти призначення», — пояснюються у листі причини запроваджених заходів.

За словами Сарган, ці правила поширюються на усіх без винятку, незважаючи на власника, прапори країн і завантаженість.

Вона також повідомила, що наприкінці вересня Луценко під час візиту до Анкари провів низку офіційних зустрічей в міністерстві юстиції Туреччини та з головним прокурором Анкари.

«Сторони обговорювали правову взаємодію і співпрацю щодо запобігання та припинення постійних порушень Росією норм міжнародного морського права, а також незаконні морські зв’язки із окупованим Кримом», — зазначила речниця генерального прокурора України.

До слова, в серпні в порти анексованого Криму за місяць незаконно зайшли 34 іноземних судна, повідомили в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій.

Україна після анексії півострова офіційно закрила його порти, однак вони продовжують роботу під окупаційним керівництвом.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук