У Дублянах тимчасово відновили подачу води
Шість днів мешканці Дублян, що біля Львова, були без води через аварію на водогоні
Дубляни поблизу Львова шість днів були без водопостачання. Постійні аварії на зношеному водогоні змусили людей навіть вийти на вулицю та перекривати дорогу. Мережами володіє місцевий університет, та грошей на ремонт у нього нема. Єдиний вихід – передати їх на баланс міської ради.
Набирати воду в каструлі та митися у «ложці води» мешканці Дублян вже звикли. Та останній «посушливий період» у кранах таки увірвав людям терпець. Аварія на водогоні трапилась минулої суботи, 13 жовтня. А ремонтна бригада з'явилась аж у вівторок. Люди впродовж п'яти днів без води «розривали» Гарячу лінію міста.
«Бачите, що сьогодні в нас робиться! Сьогодні вночі прорвало воду, вчора вдень і сьогодні вони робили, трактор поїхав, залишилося дітям тільки бігати по тих ландшафтах», – демонструє окопи на аварійній ділянці мешканка Дублян Оля.
Тимчасово увімкнули подачу води лише у четвер, 18 жовтня, увечері.
«Це є наша дублянська вода, яка тече з крану. То ми набираємо про запас. Так як у нас є завжди проблема з водою, то мусимо набирати. По якості її пити не можна, хіба що попрати і то треба чекати, щоби стекла і була більш-менш нормальна вода», – розповідає мешканка Дублян Лілія Міхович.
Проте поява довгоочікуваної води в кранах не задовольнила людей. Дублянці зібрались на центральній площі, аби радитись. Мешканці готові знову перекривати трасу Київ – Чоп.
Десятитисячне місто періодично страждає від постійних аварій на міському водогоні. Води немає ні у школах, ні у садочках.
«Нормально не працює кухня і жодна група в садочку. Потрібно помити дітям руки нормально, коли поснідають, пообідають, треба мити посуд, а немає води», – каже помічниця вихователя дитячого садочка Ірина Колач.
Водогін не ремонтували майже 60 років, відколи його провів аграрний університет. На балансі цієї установи мережі перебувають і досі. Коштів, щоби зробити повну заміну труб у навчального закладу немає. Тут кажуть, єдиний вихід – передати усе на баланс міста.
«Що ми можемо, те ми робимо. Ми повсякденно щодня розкопуємо рови, копаємо труби, замінюємо. Міняти мережу нашими коштами повністю ми не зможемо, бо ми їх не маємо», – констатує перший проректор Аграрного університету Віталій Боярчук.
Натомість міський голова Дублян готовий прийняти мережі у комунальну власність лише після детального аудиту усього майна.
«Для того, щоби взяти на баланс споруди необхідно провести аудит: скільки є засувок та в якому стані є мережі. Просто написати, що вони передали, наприклад, вартість 20 мільйонів, не можна. Завтра прийдуть відповідні органи, перевірять і спитають, хто їх довів до такого стану», – пояснив міський голова Дублян Василь Попович.
Комплексна реконструкція всіх мереж у Дублянах за приблизними оцінками обійдеться у 20 млн грн. В обласній адміністрації теж готові допомогти фінансово. Та лише після того, як водогін стане комунальним.
«Наша позиція і про це ми говорили громаді: мережа має бути передана на баланс міста. Після того розробляється проектно-кошторисна документація, передається нам, ми готові за рахунок коштів обласного бюджету клопотати перед державним бюджетом», – пояснив директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства ЛОДА Назарій Романчук.
Уже в понеділок Дубляни впродовж дня знову не матимуть води – через продовження ремонту на черговій аварійній ділянці.