У Facebook виявили новий масштабний витік даних користувачів

Дані з додатку myPersonality виклали у відкритому доступі в Інтернеті

СвітКатерина Чурилова, 15 травня 20184420
ЗМІ повідомляють про те, що дані трьох мільйонів користувачів Facebook потрапили в мережу Інтернет

Протягом чотирьох років особисті дані трьох мільйонів користувачів соціальної мережі Facebook знаходилися у відкритому доступі. Про це йдеться у розслідуванні New Scientist.

«Дані мільйонів користувачів Facebook, які використовували популярний додаток про особистість (myPersonality – ред.), зокрема відповіді на опитування інтимного характеру, залишили у відкритому доступі в Інтернеті», – зазначається у публікації.

Як повідомляється, розслідування стосується даних, що зібрав додаток myPersonality, створений працівниками Кембриджського університету. Над додатком, зокрема, працювали представники Центру психометрії Кембриджського університету Михаїл Косинські і Девід Стіллвелл. А на початковому етапі до проекту був залучений Александр Коган, відомий з часів скандалу щодо витоку даних користувачів Facebook в компанію Cambridge Analytica.

Зазначається, що інформація мала делікатний характер та розкривала особисті дані користувачів Facebook, зокрема результати психологічних тестів.

Інформація, зібрана через myPersonality в базі даних була анонімною, однак, користувачів, чиї дані потрапили в неї, досить легко було ідентифікувати, зіставивши кілька параметрів.

Розслідування свідчить про те, що цим додатком скористалися близько шести мільйонів осіб, приблизно половина з них погодилася поділитися особистими даними. Зібрана таким чином база даних була викладена на сайті фактично у відкритому доступі. Щоб отримати доступ до неї було достатньо лише зареєструватися як співавтор проекту. Це зробило понад 280 людей з майже 150 установ, серед них – дослідники у вищих навчальних закладах та компаніях Facebook, Google, Microsoft і Yahoo.

Як відомо, 7 квітня Facebook заборонив використання myPersonality на підставі того, що додаток може порушувати правила соцмережі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук