У Лапаївці поблизу Львова виник конфлікт через розподіл земельних ділянок

Мешканці звинувачують депутатів та сільського голову в несправедливому розподілі землі

СуспільствоЮрій Герун, 22 травня 2018, 19:17 3386 0

У селі поряд із Львовом розгорілась справжня війна за вже розподілені ділянки. Частина селян обурена. За їхніми словами, земельні сотки отримали депутати сільради та їхні родини, а от багатьох односельців обділили.

Поблизу Лапаївської сільради організували стихійний мітинг. Люди, хоча й без транспарантів, та з рішучими намірами. На думку селян, земельні ділянки у їхньому населеному пункті роздали несправедливо.

«Усі депутати отримали ділянки, якщо не на себе, то на дочку, на сина, одним словом, вони себе не обділили. Може, таким методом вони думали, що приховають прізвища і ми знати не будемо. Є особи, які отримують ділянки вдруге, маючи присадибні ділянки», – скаржиться жителька с. Лапаївка Галина Чубак.

На сесії сільської ради, яку провели 26 квітня, виділили 188 ділянок. Охочих було понад півтисячі. 44 ділянки отримали учасники АТО, інші, за словами обурених селян, розподіляли за незрозумілою схемою.

«Отримують, у першу чергу, учасники АТО, дальше – багатодітні, мешканці, які проживають в помешкані, де двоє і більше сімей…», – тільки почав говорити сільський голова Лапаївки Ярослав Заблоцький. Із натовпу лунає голосний вигук: «Ганьба!»

Ярослав Заблоцький ледь проривається крізь натовп назад у свій кабінет. На вході стоїть один із депутатів. Люди вимагають провести засідання земельної комісії у їхній присутності. Аби перевірити кожне прізвище у переліку на виділення ділянок.

«Цей голова земельної комісії і сільський голова сподіваються, що ми пошумимо і розійдемся. Але ми не відступимо», – звучить у натовпі.

«У мене є земельна ділянка з тієї причини, що в мене троє дітей, оскільки в мене багатодітна сім'я», – виправдовується голова земельної комісії та депутат Тарас Гушнянський.

Не усі присутні незадоволені рішенням сільради. Деякі мешканці таки отримали свою землю.

«Те, що люди говорять, що всім несправедливо роздали, це неправда. Бо є люди, які отримали теж. У квартирі є три сім'ї, які не мали ні земельної ділянки, ні квартир», – розповідає жителька Лапаївки пані Оксана.

Врешті-решт депутати сіли за стіл переговорів із мешканцями. Голова поіменно зачитав тих, кому пощастило отримати землю. Суперечки та обговорення тривали до першої години ночі. Люди вимагали накласти вето на рішення сільради. У голови є час до четверга, коли й відбудуться наступні збори громади Лапаївки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук