У Львівській правничій гімназії автентичні дерев'яні вікна хочуть замінити на металопластикові

Проте мерія дозволила лише їхню реставрацію

Головні новини Львова 10.11Юлія Девда, 10 листопада 2017, 20:42 1135 1

Дирекція Львівської правничої гімназії та батьки дітей, які там навчаються, подали проект на громадський бюджет міста про заміну в закладі дерев'яних вікон на металопластикові. Старим вікнам у будівлі на вул. Леонтовича уже понад 100 років: коли хтось їх відчиняє, ті скриплять та хитаються, а взимку, як кажуть учні, ще й пропускають холод.

«Звичайно, що в нас у класах не мерзлота, проте, коли на термометрі мінусова температура, то стає прохолодно, одягаємо гольфи та светри. А ще важко зосередитися на навчанні, коли тобі холодно», – розповіли одинадцятикласниці Наталія Сажинець та Євгенія-Мілена Яцишин.

Витратити на 140 металопластикових вікон потрібно орієнтовно 2 млн грн. Так хочуть зменшити втрати тепла на третину.

«Вікна, які стоять зараз, мають дуже багато шпарин. Я завжди із жахом чекаю моменту, коли прибиральниці мусять їх мити», – зізналася директорка гімназії Ореста Савчак.

Тим часом в управлінні охорони історичного середовища вважають: пластикові вікна спотворять пам'ятку архітектури, яку ще наприкінці XIX ст. збудували у романо-готичному стилі.

«Якщо ми говоримо про якісь вікна, скажімо, зі стрільчастим завершенням чи з арковим, то повторити їхні форми складно», – пояснила начальниця відділу управління охорони історичного середовища Маріанна Мороз.

На реставрації наполягають і в міському управлінні освіти, адже встановлювати пластикові вікна в будівлі, що є архітектурною пам'яткою, заборонено.

«Вікна необхідно реставрувати, виготовивши проектно-кошторисну документацію. Адже ті з них, які планують замінити у межах реалізації проекту, є зовнішніми і виходять на вулицю», – зазначила Зоряна Довганик, керівник департаменту освіти мерії.

Частину вікон у гімназії почали замінювати на металопластикові ще десять років тому. Вони виходять у внутрішнє подвір'я і їхнє встановлення не потребувало погодження. Тому й зараз школа подала такий проект. Мовляв, просто не знали, що їхніх історичних вікон замінювати на пластик тепер не можна.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук