У львівському підземеллі під час ремонтних робіт знайшли середньовічний меч

Суспільствопромоція, 22 січня 2019, 09:00 10359 5

У самому центрі Львова, під час ремонтних робіт із облаштування нового закладу, працівники знайшли середньовічний меч. Історики датують знахідку орієнтовно XIV століттям.

Меч знайшли під час прокладання комунікацій в одному із підземель Львова, а саме – п’ятому, яке досі було закрите для вільного відвідування. Відомо, що у XVI ст. у будинку над цим підземеллям поселились перші у Львові єзуїти, які прибули для спорудження костелу Єзуїтів – сьогодні це храм апостолів Петра і Павла.

Олександр Олешко, науковий співробітник Львівського історичного музею зазначив, що в період XIV- XV ст. відбувалися битви Великого князівства Литовського з Тевтонським орденом, найвідомішою з яких була битва під Грюнвальдом. Саме в цей час такими мечами воювали воїни-хрестоносці. Також, у літописній згадці Яна Длугоша йдеться про те, що учасників битви, полонених тевтонців, вели по центральній частині міста Львова.

Наразі серед істориків триває дискусія щодо походження знайденого у львівському підземеллі артефакту. Проте, вже зараз відомо, що ця знахідка стала початком нової стилістики для самого закладу.

Власники майбутнього ресторану анонсували бажання організувати лицарський турнір вже в травні цього року.

Сьогодні у Львові існує екскурсія «4 підземелля Львова». Тепер любителі історії сподіваються, що найближчим часом загадкове п’яте підземелля стане доступним для відвідування мешканцям та гостям Львова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук