У Львові 16-річна пацієнтка впала у кому з коровим енцефалітом
Дівчина не мала щеплення від кору
У Львівській обласній інфекційній лікарні на стаціонарному лікуванні перебуває близько 150 пацієнтів із кором. З них майже половина діти, десятеро ‒ віком до року, які ще не встигли отримати щеплення. У реанімації лежить 16-річна дівчина з Дрогобиччини. У нещепленої пацієнтки ‒ інфекційне запалення мозку.
«В неї розвинулося таке грізне ускладнення, як коровий енцефаліт, який проходить дуже важко. Вона зараз у церебральні комі. І стан її є тяжкий», ‒ розповіла ZAXID.NET обласна дитяча інфекціоністка Віра Гнатюк.
Тим часом до лікарні на Орлика минулими вихідними госпіталізували трьох немовлят. Двійню хлопчиків з Кам'янка-Бузького району, ще новонародженого ‒ з Радехівського. Діти кором заразилися при народженні. Після пологів у породіль з’явились ознаки інфекції, пізніше ‒ у малюків.
«На фоні проведеної терапії стан їхній йде з позитивною динамікою. Перед тим були в нас на лікуванні ще двоє діточок. Перебіг був кору. В одної дитинки була пневмонія, в іншої не було й обійшлося легшим перебігом», ‒ пояснює лікар-неонатолог дитячої клінічної лікарні Лариса Григоренко.
Одна мама була щепленою. Та заразитися кором може кожен. Вакцина лише зменшує шанси підхопити вірус, запобігає ускладненням і летальним наслідкам. Якщо ж перебували в контакті з зараженими, варто все ж перестрахуватися.
«В таких випадках всім вагітним ‒ щепленим і нещепленим, вводиться імуноглобулін, він протидіє, зменшує важкість можливого перебігу кору», ‒ додає заступник головного лікаря дитячої клінічної лікарні Роман Герега.
Медики кажуть: на Львівщині немає жодного села чи міста, де б не реєстрували кір. Найбільше хворих у Пустомитівському, Городоцькому, Яворівському районах і безпосередньо у Львові.
«Ми щоденно реєструємо біля ста випадків захворювання. Вже від початку року ми маємо дві тисячі випадків захворювання на кір, що теж говорить про небезпеку цієї ситуації, яка склалася. На жаль, минулого року ми мали два випадки, цього року один летальний випадок», ‒ розповідає заступник директора Лабораторного центру МОЗ Олег Когут.
Напруженою ситуація є й у інших областях України. Відтак незабаром Міністерство охорони здоров'я розгляне питання про оголошення епідемії кору в Україні.
«Тоді в МОЗ маємо більше повноважень, щоби закуповувати більше вакцин. Щоби розширити список тих, які можуть отримувати вакцину», ‒ пояснює міністерка охорони здоров'я України Уляна Супрун.
Нагадаємо, спеціальних ліків проти кору немає. Єдиний спосіб позбутися хвороби в країні ‒ вакцинація. Імунітет повинні мати щонайменше 95 відсотків населення.