Податківці звинуватили інвестора львівського технопарку у несплаті оренди за землю

СуспільствоІрина Ващишин, 13 червня 2017, 20:40 1309 1

Інвестора львівського технопарку зробили порушником. Фіскальна служба Львівщини звинуватила голандську компанію «СІТІ Парк Львів», що будує індустріальний парк у Рясному-2, у несплаті оренди за земельну ділянку.

Хоча звільнення від плати інвестор отримав як пільгу від Львівської мерії. А згоду на цей договір дали міські депутати. Попри це, у ДФС вирішили, що така угода незаконна.

Перевіряти інвестора львівського технопарку податківці взялися за рішенням Печерського суду Києва. А відбулося це внаслідок позову Генпрокуратури. Мовляв, немає у законі такої пільги для орендаря – не платити за землю, стверджують у фіскальній службі.

«Орендна плата за ділянки державної і комунальної власності – це є обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. І таким чином «СІТІ Парк Львів» не доплачує в міський бюджет 1 млн 231 тис. грн», – пояснили у ДФС Львівщини.

За ділянку у Рясному-2 компанія «СІТІ Парк Львів» не платила оренди два місяці – наприкінці 2015 року. Таку пільгу інвестору надали міські депутати. Однак, їхню ухвалу ДФС Львівщини вважають неправильною, а інвестора – винним у несплаті. Хоча цієї ухвали ніхто не скасовував. Це може зробити тільки суд.

«Коли є колізія, коли є спір, будь ласка, звертайтеся до суду і його рішенням скасовуйте ухвалу Львівської міськради. Ця комунікація повинна бути на стороні органів державної влади України. А не втягувати в це інвестора і робити з нього цапа-відбувайла», – вважає заступник голови комітету ВР з промислової політики Сергій Кіраль.

Дії львівських податківців народний депутат вважає заангажованими. А для закордонного інвестора вони взагалі незрозумілі.

«Інвесторові пояснюють, що, знаєте, ухвала міської ради в місті, в якому ви купили земельну ділянку, вона піддається сумніву, вона не чинна. Фактично її визнав недійсною один інспектор податкового органу. В інвестора може бути питання: а що ж далі буде в цій країні? Якщо ризики такі вже зараз настали, то можливо краще не інвестувати далі. Абсолютно резонне питання», – вважає керівник аудиторської компанії, консультант інвестора Максим Войцеховський.

Урешті, на комісії ДФС із розгляду спірних питань до представників інвестора вирішили дослухатись.

«Нам, напевно, треба призупинити цю перевірку і в ході нової перевірки з’ясувати ці всі обставини. Тому ми просимо вибачення за ті незручності, які будуть. Ми дамо запити, посприяємо, щоб у короткі терміни отримати відповіді від міської ради і тоді приймемо рішення», – пояснила начальниця управління аудиту ДФС Львівщини Ірина Герега.

Зараз ділянка у Рясному-2 – у приватній власності інвестора. Компанія «Сіті Парк Львів» придбала її у міста ще на початку минулого року. Там має намір збудувати індустріальний парк і створити 3 тис. робочих місць.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук