У Львові назвали найчистіші та найбрудніші перехрестя та водойми

Майже на всіх об'єктах виявили перевищення концентрації забруднювальних речовин

СуспільствоОрися Шиян, 8 жовтня 201814800
У Львові назвали найчистіші та найбрудніші перехрестя та водойми
фото googlemaps
Хімічна-Чорновола - одне з найзабрудненіших перехресть у Львові

Мобільна хімічна лабораторія КП «Адміністративно-технічне управління» визначила рівень забрудненості міських перехресть та водних об’єктів. Під час моніторингу у IІІ кварталі 2018 року обстежили 35 водойм та 30 перехресть міста Львова. Майже у всіх пунктах виявили перевищення гранично допустимих концентрацій.

Аналізи води та повітря у Львові показали перевищення забруднювальних речовин на 28 із 30 обстежених міських перехрестях. Також із 35 водних об’єктів у 34 фахівці виявили надлишок забруднювальних речовин.

Найбільш забрудненими виявились шість перехресть Львова:

‒ Личаківська — Пасічна;

‒ Чорновола — Хімічна;

‒ Сяйво — Широка — Левандівська;

‒ Стрийська — Наукова — Хуторівка;

‒ Чорновола — Під Дубом;

‒ Городоцька — Наливайка.

На них показало перевищення норми в два і більше разів. Також високі показники забрудненення виявили на перехрестях: Коперника — Сахарова — Левицького; Шевченка — Левандівська та Стрийська — Сахарова.

Найчистішими хіміки називають перехрестя вулиць Городоцька — Ряшівська та Підвальна — Руська. На них не зафіксували перевищення гранично допустимих концентрацій. Незначні відхилення були на перехрестях: Свободи — Міцкевича та Франка — Зелена.

«Оцінка екологічної ситуації підтверджує високі показники забруднення в цей період року. Підвищені показники пов’язані з високою температурою повітря в першій половині кварталу та значним збільшенням транспортних засобів (заторами) в другій», — пояснили працівники хімічної лабораторії КП «Адміністративно-технічне управління».

Щодо водних об’єктів, то з 35 водойм майже на всіх виявили перевищення гранично допустимих концентрацій забруднювальних речовин. При дослідженні враховувався надлишок заліза, амонійного азоту та аміаку, фосфатів, завислих речовин, сухого залишку, ХСК та БСК5.

Єдина водойма, на якій не зафіксували порушень, ‒ це каскади декоративних ставків у лісопарку «Погулянка» на вул. Вахнянина, 29. За одним компонентом перевищення є у ставі на вул. Вахнянина, 29 біля Палацу творчості дітей та юнацтва Галичини).

Найбільші забруднення виявили у 5 водних об’єктах:

‒ потік «Білогорський», вул. Широка (в'їзд у с. Білогорща),

‒ став, вул. Хортицька, 35 (Сихівський р-н),

‒ потік «Водяний», вул. Авіаційна, 7 (Залізничний р-н),

‒ потік «Скнилівок», с. Скнилів та Став (середня водойма),

‒ вул. Богданівська — вул. Пластова (Личаківський р-н).

У них зафіксували перевищення за п′яти і більше компонентами. Як підсумували фахівці, кількість найзабрудненіших водойм, у порівнянні з другим кварталом, зменшилася.

«Зі зниженням температури повітря знижуються показники перевищень ГДК хімічних компонентів, які пов’язані з цвітінням водойм та загниванням рослинності. На жаль, спостерігається також постійний вплив на забруднення твердими побутовими відходами», — зазначають в хімічній лабораторії КП «Адміністративно-технічне управління».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук