У Львові розпочався міжнародний екологічний форум «Вода та енергія»

СуспільствоСофія Трощук, 13 вересня 2018, 15:11 448 0

У четвер, 13 вересня, у Львові розпочався екофорум «Вода та енергія 2018». На ньому обговорюватимуть інвестиції, науку, законодавство, водну політику й питну воду, а також глобальні зміни екосистем у світі.

Це вже четвертий міжнародний екологічний форум у Львові. Цьогоріч на нього зібрались 800 відвідувачів. Говорять про «екореформи», технологічні інновації охорони довкілля, а також раціональне поводження з твердими побутовими відходами й перетворення їх на енергію. Паралельно свої технологічні виходи презентуватимуть учасники виставки. Зокрема, польська компанія H.CEGIELSKI-POZNAŃ S.A. покаже радіальні повітродувки, а французька компанія SUEZ презентує інноваційні рішення та найсучасніші технології пастеризації та переробки мулу класу А.

«Основна мета нашого форуму ‒ це популяризація мудрого поводження з ресурсами, ‒ каже керівник оргкомітету форуму Дмитро Ванькович. ‒ Учасники форуму ‒ якраз ті люди, які ухвалюють рішення. Це керівники компаній, керівники бізнесів, керівники муніципалітетів мають можливість контактувати безпосередньо з людьми, які напрацьовують законодавство, нормативні акти».

Говоритимуть також і про політику заміщення традиційних енергоресурсів альтернативними джерелами енергії: використання біопалива, теплових насосів, гідроенергетику, вітрову, сонячну енергію, розвиток високоефективної когенерації у водному секторі, харчовій та легкій промисловості.

У п'ятницю на форумі представлять «Green City Action Plan» ‒ це модель сучасного «зеленого міста», де екологія, урбанізм і комфорт поєднані між собою й жодна сфера не відстає від решти. Про екоурбанізм для сталого розвитку міст розповість Теа Мелікадзе, асоційований банкір ЄБРР.

На перший день форуму приїхали експерти з Польщі, Норвегії, Німеччини й Франції, а також з українських міст. Організатори намагаються перетворити подію на довготривалий майданчик комунікації. Тож на форумі ‒ нардепи й міністри, представники водних компаній, муніципалітети, фонди, банки.

«Кілька років тому, власне, на майданчику форуму ми підписали угоду з Європейським банком про біогазовий проект. Зараз успішно його реалізовуємо. Минулого року тут ми підписали меморандум про співпрацю з польським екологічним фондом. І наразі вони надають максимальну допомогу місту Львову в комплексній розбудові очисних споруд», ‒ пояснює координаторка форуму Уляна Горбата.

Цей рік не став винятком співпраці із міжнародними установами. Львів підписав меморандум із кліматичною організацією «350.org». До 2050 року місто зобов'язується повністю перейти на відновлювані джерела енергії.

«Це максимальна підтримка електротранспорту, це максимальні інвестиції в очисні споруди, в новітні технології, які дадуть можливість не використовувати не використовувати нафту, не використовувати газ, а це енергія сонця, енергія вітру», ‒ каже міський голова Львова Андрій Садовий.

До меморандуму про «зелену енергетику» раніше долучилися Житомир, Кам'янець-Подільський та Чортків. Втім, Львів свого роду став рекордсменом.

«Львів ‒ це перше місто-мільйонник, перше місто настільки потужний історичний, культурний центр України, який доєднується до підписання цієї угоди», ‒ пояснює координаторка міжнародної кліматичної організації «350.org» Світлана Романко.

У Львові в межах меморандуму розроблять також енергетичний план міста та стратегію підготовки до глобальних змін клімату.

Додамо, що екофорум «Вода та Енергія» є одним із найвпливовіших заходів у сфері водопідготовки, водопостачання та відведення, а також досвіду виробництва енергії з відновних джерел.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук