У львівські «Піскові озера» запустять мальків білого амура

Риба допоможе очищати водойми від ряски

СуспільствоОрися Шиян, 24 вересня 20189050
Надмірну ряску в озерах очистять спочатку вручну, а згодом за допомогою риби

У дві водойми на території парку «Піскові озера» у Франківському районі Львова для очищення від ряски запустять 800 кг риби білого амура. Такі плани є на весну, а поки що озера очищають вручну.

Екологи стверджують, що надмірна евтрофікація водойм спричинена зміною гідрологічного режиму території. У Львові менше випадає опадів, а також знижується рівень ґрунтових вод. Через замулення джерел інтенсивно утворюється ряска.

Очистити озера можна у три способи. За інформацією департаменту містобудування, хімічний спосіб не підходить цьому парку. Тому що у водоймах водиться риба, ростуть водорості, занесені до Червоної книги України, плавають качки і поруч відпочивають люди. Найшвидший з них ‒ механічний, тому цього тижня у парку «Піскові озера» розпочнеться очистка водного дзеркала від ряски вручну.

Біологічний спосіб передбачає запустити рибу у водойму.

«Ми вже розробили розрахунок, нам орієнтовно потрібно 800 кг риби білий амур, яка власне поїдає цю ряску і не дає їй розмножуватися. Але риба не дасть такого миттєвого ефекту, тобто цей вид очистки проведемо весною. А зараз найперше ми використовуємо механічний спосіб — на човні вручну збиратимемо ряску», — розповів заступник директора департаменту містобудування Володимир Данилюк.

Тож наступного тижня два озера площею 0,89 га та 0,70 га очистять працівники ДП «Боднарівка» та ЛКП «Зелений Львів».

Також екологи планують провести гідрологічні дослідження для вивчення джерел, що наповнюють озеро. Ймовірно, вони замулені і їх потрібно дослідити і очистити.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук