У Львові незрячі співаки відсвяткували 10 років на сцені
Ідейниці проекту «Відчинилося життя» вручили Золотий герб Львова
Вони не бачать світу, однак це не заважає їм творити його. Незрячі артисти вкотре здійснили свою мрію. Спільно з друзями і вже рідним оркестром заньківчан відсвяткували концертом десяту річницю проекту «Відчинилося життя». Це проект, який жартівливо називають великою аферою. Бо планували його як одноразову акцію. А вона вдалася і затягнулась на десять років. Найменша учасниця Софійка в проекті вже з шести років.
«Коли я маленькою співала, мама казала: «Ой, Соню, підеш в перший клас, я тебе дам на співи – будеш народною артисткою. Я тепер розумію, що мені це вдається, що мама була права», – поділилася емоціями наймолодша учасниця проекту «Відчинилося життя» 9-річна Софія Хома.
У дівчинки від народження частково атрофований зоровий нерв. Вона не бачить. Та попри це ще й грає на фортепіано. А от 13-річного Остапка Нестеровського, що вправно перебирає струни на бандурі, не зламала й пухлина очей.
«У три роки мені видалили друге око. В 2,5 роки – перше. Тому в мене своїх очей нема. Це протези в мене. Треба дякувати Богу за те, що є, і радіти тому, що маємо. Бо деякі люди і того не мають!», - каже Остап.
За стільки років особливі артисти дали понад 70 концертів.
«Та, хвилювання є завжди. Хочеться сподобатись глядачам, хочеться заспівати гарно», – поділилася переживанням незряча учасниця проекту Наталя Слюсарчук із Вінниці.
«У мене буде твір Абреу «Тіко-тіко». Надзвичайно потужний твір технічно. Так що відчуваю велику відповідальність, щоб донести його до слухачів», – розповів незрячий учасник проекту Анатолій Нікіфорук із Хмельницького.
«Я виконаю українську народну пісню «Ой, у гаю, при Дунаю». Я легко вивчила її українською. Може, я напівукраїнка, бо мені дуже «прилип» цей твір», – розповіла учасниця проекту Юрате Візбарайте з Литви.
Не раз із особливими співаками на сцені виступали Сашко Положинський, Віктор Бронюк, Скрябін, Фома. Це були різні сцени, не лише України, а й Швеції, Угорщини, Словаччини, Білорусі, Молдови, Польщі. Часто виступи розчулювали до сліз.
«Один соліст із Волині якось співав «Ясени». Він настільки проникливо співав цю пісню, що я справді розридався на сцені. І це було дуже багато разів. Це не були сльози жалості чи розпачу. Це були сльози захоплення», – поділився емоціями диригент оркестру театру ім. М. Заньковецької Богдан Мочурад.
Проект відкрив для незрячих шлях на професійну сцену. Зера Кіраджиєва з Сімферополя стала фіналісткою шоу «Народна зірка», Іван Ганзер із Харкова переміг у «Голосі країни», тріумф чекав і Олену Ковтун із Полтави.
«Моє життя змінилось кардинально, бо до шоу «Україна має талант» я жила у гуртожитку. Працювала на заводі, збирала розетки. А зараз я займаюся справою, яку я дійсно люблю. Музика – моє життя. Я скільки себе пам’ятаю, стільки й співаю», – додала незряча учасниця проекту Олена Ковтун.
Добро завжди повертається, каже ідейниця проекту Оксана Потимко. За своє велике серце вона отримала «Золотий герб Львова».
«Принаймні тиждень, а то й довше, я літаю на крилах. Я не відчуваю жодних проблем, я не відчуваю, що я не бачу. Зрештою, ми всі не відчуваємо, що не бачимо. Ми просто щасливі», – розповіла ідейниця і організаторка проекту «Відчинилося життя» Оксана Потимко.
«Бажаю, щоб артисти були здорові, щасливі. І нехай ще довго співають!» – підсумував восьмирічний незрячий слухач Анатолій Ничкалюк.