Однак про це не говорять - а радо вітають нових гостей. До Дня музеїв музейники провели по кілька екскурсій. Кожна з яких, вже традиційно, в цей день - безкоштовна.
На кожну екскурсію у Музеї історії релігії - ліміт: не більше півсотні відвідувачів. Однак прихильність охоронця, який пропускає, кожен здобуває своїми аргументами.
Вже третій рік поспіль у День музеїв гостей зустрічає князь Лев Данилович, аби запросити у мури, які колись служили фундаментом його резиденції.
У час Галицького князівства городяни жили за нормами Руської правди, а тут, була князівська в’язниця.
Найбільшої кари зазнавали конокради та ті, хто палили чужі маєтки. Їх виганяли за межі міста. Та навіть у той час огріхи можна було залагодити грішми. Про це розповідає Лев Данилович. Замість чотирьох запланованих екскурсій князю доводиться провести ще дві.
До Дня музеїв Тюрма на Лонцького запропонувала експеримент: кожен охочий міг відчути себе на слідстві. Або ж поцікавитися різними видами воєнної зброї. Вражав і Національний музей: він презентував мистецьку пам’ятку кінця сімнадцятого століття - Богородчанський іконостас. Перед ним схиляли голови вірні у Скиті Манявському.
А це - екскурсії в Природознавчому музеї. За день тут побувало понад дві тисячі відвідувачів. Їм розповіли, як на початку минулого століття у селі Старуня, відновлюючи шахту, робітники натрапили на рештки мамонта.
Науковці забрали ці рештки, яким двадцять три тисячі років сюди. Вони - поряд скелета волохатого носорога, якому шістнадцять тисяч років. Адже у вересні музеї запрошує на нову експозицію про виживання тварин і рослин у дикому середовищі.