У Львові відкрили уже п’ятий дитячий будинок сімейного типу

Приміщення місту на 10 років безоплатного користування надав благодійний фонд

СуспільствоЮлія Лавришин, 28 листопада 201812030
У Львові відкрили уже п’ятий дитячий будинок сімейного типу
На відкритті дитячого будинку сімейного типу теж урочисто перерізали стрічку

На просп. В. Чорновола у Львові запрацював новий, уже п’ятий дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ). Сюди на виховання та спільне проживання влаштовано шестеро дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Сам будинок розмістили у просторій квартирі, яку Львову у безоплатне користування на 10 років надав благодійний фонд «Діаконія». Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

«Ми собі в місті поставили завдання, щоб діти, які з тих чи інших причин не мають батьків, повинні виховуватись у сім’ях. У нас сьогодні 462 дитини-сироти виховуються в сім’ях. Це вже п’ятий будинок сімейного типу. Я постійно сам вражений, який рівень комфорту тут є для дітей – це дуже високий рівень комфорту. Ми далі будемо продовжувати цю роботу. Всі діти-сироти мають виховуватись у сім’ях. Це важливо. Особлива подяка всім добрим людям, які до цього долучаються. Це стандарт, який має бути для дітей. Я би хотів, щоб така сама політика була в державі, щоб у кожному місті люди робили ще краще. Бо діти повинні виховуватись у найбільш хороших умовах», – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

У новий ДБСТ у Львові наразі влаштовано шестеро дітей. Це, зокрема, п’ять дівчат, віком 15−17 років, та дівчинка віком дев’ять років. Ними опікується сестра Юлія, яка є черницею, та упродовж 25 років свого служіння у Згромадженні Сестер Служебниць УГКЦ працювала в соціальній сфері.

У Львові відкрили ще один дитячий будинок сімейного типу (фото прес-служби ЛМР)

Рішення про створення нового ДБСТ прийняли на засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради 10 жовтня.

Як розповіли в міському управлінні «Служба у справах дітей», благодійний фонд «Діаконія» за підтримки компанії Avalon Inc надав у безоплатне користування місту на 10 років квартиру в новобудові на просп. В. Чорновола для створення нового дитячого будинку сімейного типу.

«Місто повністю фінансує цей будинок сімейного типу, ми беремо його на утримання, все буде за кошти міста. Це приміщення допомогли зробити благодійники. Ми далі будемо працювати, маючи хорошу кооперацію. Всі добрі люди допомагають. Наразі є нульова ставка оренди за це приміщення на 10 років з правом пролонгації. Нас це влаштовує. 10 дітей тут можуть знаходитись і мати комфортні умови для проживання та навчання. Вони повністю знаходяться під опікою міста, виплачуються кошти, є відповідні програми», – додав міський голова Львова Андрій Садовий.

Загальна площа квартири – 328,2 м2. Тут є сім спалень, п’ять санвузлів, кухня-вітальня, клас для занять, спортивний зал, гардеробна кімната, дві комори, 8 балконів. Тобто усе потрібне для комфортного і затишного проживання дітей та матері-вихователя.

«Тепер ще шестеро дітей – Вікторія, Євгенія, Анастасія, Марта, Діана та Лілія повірили, що щастя є, воно живе у теплій домівці і зветься сім’єю. Приємно сказати, що завдяки діяльності благодійного фонду «Діаконія» вже 14 діток перебувають під опікою та захистом названих батьків. Ці діти різного віку, світосприйняття та статусу, проте всім їм усміхнулась доля – вони мають сім’ю у стінах нового дому, розвиваються та формують правильне бачення життя, відчувають любов», – зазначила президентка благодійного фонду «Діаконія» Марта Федорів.

На сьогодні у Львові на обліку є 504 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. З них 462 дітей — а це 91,7%, є влаштовані в сімейні форми виховання. Зазначимо, у Львові функціонує п’ять дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 42 дитини, а також функціонує 11 прийомних сімей, в яких виховується 15 дітей. Також протягом 11 місяців 2018 року районними судами Львова усиновлено 24 дитини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук