У Львові використали перший компост із контейнерів для органічних відходів

У Львові використали перший компост із контейнерів для органічних відходів

У межах пілотного проекту ЛКП «Зелене місто» 27 лютого відбулося перше вивантаження компосту, який утворився із харчових та садових відходів і мулу. Впродовж 2 місяців органіка перебувала в спеціальному контейнері. Компост, що утворився, тепер використовуватимуть як добриво для території на вул. Пластовій, 13.

«Це — перший компост, що утворився у межах нашого пілотного проекту, який був затверджений рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради. Ми придбали два контейнери, які можуть перетворювати органічні відходи, фактично, в добриво. У них можна завантажувати харчові й садові відходи та мул. Приблизно впродовж двох місяців там відбувається процес компостування. На виході маємо готовий продукт, який можна буде використовувати при озелененні міста Львова», - повідомив директор ЛКП «Зелене місто» Святослав Євтушенко.

За його словами, наразі на підприємстві ще вчаться правильно проводити компостування.

«Це розвантаження першого контейнера. Той компост, що утворився, ще не досконалий, але ми працюємо над поліпшенням його якості», – зазначив Святослав Євтушенко.

Фото прес-служби ЛМР

Як повідомили у прес-службі ЛМР, також 27 лютого завантажили ще два контейнери з органікою, яку принесли мешканці та надали приватні й комунальні підприємства міста.

«Ми долучилися до пілотного проекту з вивезення і компостування харчових відходів, який реалізовує ЛКП «Зелене місто». Наразі маємо укладені договори з мережами закладів, які для нас окремо відбирають харчові відходи. Їх привозимо на вул. Пластову, 13, де відбувається завантаження у контейнери і, власне, компостування. Після завершення цього процесу розвантажуємо контейнери. Поки що ми можемо забезпечувати близько 90−100 кг харчових відходів на день. Це приблизно 2−3 тонни на місяць», — розповів менеджер комерційного відділу компанії EcoWay Андрій Ільків.

Нагадаємо, з січня цього року у Львові почали приймати на компостування садові та харчові відходи. Їх переробляють у спеціальних контейнерах, у межах пілотного проекту. Окрім того, вже зробили дослідження утвореного продукту. За результатами випробувань, які проводила агрохімічна лабораторія ПП «Західний Буг», вміст шкідливих речовин, зокрема й важких металів, не перевищує гранично допустимої норми.

До слова, на вул. Пластовій триває будівництво компостувальної станції. Її запуск запланували на травень 2020 року. Тоді ЛКП «Зелене місто» у великих кількостях зможе приймати харчові та садові відходи. Передбачається, що на рік станція зможе забезпечити переробку 30 тис. тонн окремо зібраних харчових і садових відходів.

Тим часом «Зелене місто», спільно з організаціями, які мають досвід у цій сфері, розробляє технологію компостування, яку використовуватимуть, коли станція запрацює повноцінно. Наразі ж приносити органічні відходи мешканці міста можуть на вулицю Пластову, 13 із понеділка по п’ятницю з 9 до 18 години, обідня перерва — з 13 до 14 години.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук