У Львові за два тижні архітектори покажуть проект оновлення площі Митної

До 28 червня у Львові група архітекторів працюватиме над проектом ревіталізації площі Митної. Свої напрацювання вони представлять у Майстерні міста біля Франкового університету і на площі Митній.

14 червня під час обговорення вже існуючих проектів начальник управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілія Онищенко зазначила, що архітектори повинні напрацювати проект, який можна буде легко реалізувати. Щодо самої площі, проектанти можуть врахувати, що ймовірно поліклініки через реформу медичної галузі на площі не буде.

Також, за її словами, необхідно ще раз подумати, що робити із зупинкою, оскільки там зупиняються і трамваї, і маршрутки,що не зовсім зручно та з підземним переходом. Лілія Онищенко наголосила, проект повинен передбачати, що найголовніше на цій площі – костел кларисок.

Начальник управління туризму Львівської міської ради Галина Малець запропонувала перейменувати площу Митну на площу Пінзеля, а на самій площі встановити копії робіт скульптора. Крім цього, ця площа, за її словами, може стати початком нового туристичного маршруту по вулиці Личаківській.

Дослідник історії Львова Ілько Лемко розповів, що пам’ятає площу Митну більш зеленою. У 50-70-х роках тут росли «райські яблучка».

Свою концепцію перевтілення площі представила Христина Космій. Вона пропонує зберегти фонтан, який є, але забрати скульптуру хлопчика. Вона сказала, що звернулася до теми барокових садів. Дерева пропонує висадити невисокі, щоб був добрий огляд сакральної споруди.

Проект Христини Косьмій

У проекті,який представив Олександр Шутюк, на пл. Митній будуть круглі лавочки, невеликий дитячий майданчик, велостоянка. Також він передбачає озеленення громадського простору і доріжку до поліклініки.

Проект Олександра Шутюка

Ростислав Сороковий пропонує у підземному переході встановити світлові панелі, які б реагували на рух людини. За його задумом,у переході має бути лише кафе зі стінами з скла. На його думку, фонтан потрібно переробити на новий лад. На площі передбачити велостоянку, лавки і посадити червонолисті клени.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук