У Львові збирають кошти на створення першої шкільної обсерваторії

У Львові збирають кошти на створення першої шкільної обсерваторії
У Львові школа «Будокан» планує створити освітню обсерваторію на даху

Проект створення обсерваторії для школярів AstroLviv школи «Будокан» у Львові став переможцем освітнього хакатону, який наприкінці весни спільно проводили краудфаудингова платформа GoFundEd із управліннями освіти та ІТ Львівської міськради, та отримав перший внесок на його реалізацію у 20 тис. грн.

Переможець хакатону також отримав можливість розмістити свій проект для подальшого збору коштів на платформа GoFundEd, покликаній підтримувати освітні ініціативи.

Обсерваторію планують облаштувати на горищі школи, що розташована на вул. Шухевича у центральній частині Львова. За інформацією ініціаторів проекту, спостерігати за зірками у ній зможуть не лише учні «Будокану». Вона буде відкрита й для учнів інших шкіл, а у позанавчальний час – для роботи молодих науковців. Власне одного молодого дослідника, зацікавленого у постійному доступі до телескопа та програмного забезпечення, планують запросити лаборантом в обсерваторію.

На даху школи «Будокан» у Львові хочуть розмістити освітню обсерваторію

За інформацією ініціаторів проекту, для створення обсерваторії потрібний сучасний телескоп, який дозволить спостерігати за рухом небесних світил. Отриману інформацію опрацьовуватимуть за допомогою програмного забепечення, і на її основі на шкільному 3D-принтері створюватимуть моделі небесних тіл, сузір’їв.

Для обсерваторії хочуть придбати телескоп Celestron CPC 1100 GPS XLTб, який коштує 140 тис. грн. Також потрібна лінза Барлоу за 1,5 тис. грн та камера ZWO за 9 тис. грн. Загальна вартість проекту – близько 172 тис. грн.

Обладнання, необхідне для створення обсерваторії

Збір коштів на реалізацію проекту на платформі GoFundEd триватиме до середини жовтня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук