У Львові з'являться 10 нових платних парковок

Можливість збільшення тарифу на паркування у місті ще вивчається

Цього року у Львові з'явиться 10 нових платних парковок. Про це під час сесії Львівської міської ради повідомив начальник управління транспорту та зв’язку Львівської міськради Віктор Щир.

«Зараз візується відповідне розпорядження міського голови. І на 2016 рік ми плануємо винести на конкурс такі ділянки: по вул. Лесі Українки, на вул. Театральній, вул. Вірменській, вул. Низький Замок, на вул. Роксоляни, 43, на перехресті вул. Стрийської із вул. Володимира Великого, на вул. Княгині Ольги, 5 і Княгині Ольги, 122, на вул. Садовій та Мечнікова, 33», – розповів Віктор Щир.

Віктор Щир відмовився коментувати питання щодо збільшення тарифу на паркування, оскільки така можливість ще вивчається. Втім, за його словами, низький тариф на паркування у місті відштовхує інвесторів від будівництва підземних паркінгів.

«Хоч ухвала про будівництво підземних паркінгів була прийнята ще у 2007 році, досі у нас немає ще жодного з них. Основою причиною відмови інвесторів від побудови підземних паркінгів є недосконалість чинного законодавства України, йдеться і про адміністративну відповідальність за порушення правил дорожнього руху за неправильне паркування, і про тариф на паркування у нашому місті», – зазначив Віктор Щир.

Однак, за словами начальника управління транспорту та зв’язку ЛМР, переговори із потенційними інвесторами велися у 2015 році і будуть продовжуватися цього року.

Зараз у місті є 2 720 місць для паркування. Віктор Щир заявив, що їх кількість зменшилася, оскільки за підсумками 2015 року із 12 операторами паркування розірвали договори (сім з них з ініціативи самих операторів). А загалом минулого року у місті було задіяно 76 операторів паркування. До міського бюджету від паркування надійшло більше 4 млн грн.

Зазначимо, що ЛКП «Львівавтодор» планує збільшити вартість паркування у центрі міста у 2,5 рази – із 4 до 10 гривень. Це зумовлено зростанням вартості оренди земельних  ділянок під парковками та високою вартістю встановлених паркоматів.

Відтак 26 січня профільна комісія міськради скерувала свої пропозиції до департаменту економічної політики ЛМР, аби чиновники перевірили обґрунтованість підняття тарифів. Після цього зміни має погодити комісія та винести на голосування сесії ЛМР. 

До речі, сам начальник управління транспорту та зв’язку Львівської міськради Віктор Щир ще більше року тому заявляв про необхідність підвищення плати за паркування вдесятеро – до 40 грн/год. Щоправда, тоді члени виконкому оцінили таку пропозицію як «несерйозну».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук