У Мукачеві затвердили детальний план нового аеропорту
Депутати Мукачівської міськради під час сесії у четвер, 26 серпня, схвалили проект детального плану будівництва нового міжнародного аеропорту в п’яти кілометрах від міста. Довжина злітно-посадкової смуги майбутнього аеропорту становитиме 2,8 км, що дозволить приймати літаки класу Аitbus 320 та Вoeing 737. Очікуваний пасажиропотік – 1,4 млн осіб на рік.
Як зазначається у детальному плані будівництва нового аеропорту в Мукачеві, територія планування складає 314 га, площа забудови – 31 га.
У Мукачівській міськраді уточнюють, що кошти на розробку документації – 900 тисяч гривень – виділили з бюджету міста. Розробник детального плану – Український науково-проєктний інститут цивільного будівництва. Мер Мукачева Андрій Балога сподівається, що кошти на будівництво аеропорту в держбюджеті передбачать на 2022 рік.
Відповідно до детального плану, довжина злітно-посадкової смуги нового міжнародного аеропорту у Мукачеві становитиме 2,8 км.
Земельні ділянки, які потрапляють в межі проектування, знаходиться у приватній, комунальній та державній власності. У південній частині території проєктування розташована частково сонячна електропідстанція. Частину панелей сонячної електростанції планують знести. Також перенесуть усі інженерні мережі, які потрапляють в межі території проектування аеропорту. Крім того, закриють 8 артезіанських свердловин, частину річки Коропець та кілька меліоративних каналів планують закласти в колектор. Два ставки, які розташовані поруч, засиплють.
Містобудівною документацію також передбачено будівництво нової національної автомобільної дороги державного значення від Р-54 до с. Карпати в південному напрямку від Мукачева (між селами Нижній Коропець, Форнош та Шенборн), розв’язки в різних рівнях на перетині автомобільних доріг Р-54 та Н-09. Разом із тим, теперішню дорогу, яка з’єднує села Нижній Коропець та Шенборн, закриють.
Окрім інфраструктури, необхідної для функціонування аеропорту, поблизу планується побудувати готель, профілакторій з медичним центром для авіаційного персоналу площею, спортивний та відпочинковий майданчики, стоянки для автомобілів.
Запланована кількість працівників нового аеропорту в Мукачеві – 250 осіб. Прогнозований пасажирський потік – 1,4 млн осіб на рік.
Нагадаємо, меморандум про співпрацю щодо проектування та будівництва нового аеропорту на Закарпатті Мукачівська міська рада та ДП Фінансування інфраструктурних проектів підписали у квітні 2021 року. Також тоді повідомлялося, що уряд включив проект будівництва міжнародного аеропорту в Мукачеві до Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року.
Спершу передбачалося, що новий аеропорт збудують або на військовому аеродромі Мукачева, або в селі Середнє Ужгородського району. Однак від обидвох ділянок уряд відмовився.
За словами керівника «Укрінфрапроекту» Кирила Хомякова, від будівництва аеропорту на місці військового аеродрому уряд відмовився через те, що він може обслуговувати лише військові літаки, а в Середньому місцеві жителі вирішили нажитися на будівництві аеропорту, скупивши землі, щоб потім перепродати їх державі втричі дорожче.
Наразі на Закарпатті функціонує один аеропорт, розташований в Ужгороді, однак з його роботою регулярно виникають труднощі: при посадці літаки змушені зачіпати повітряний простір Словаччини. Україна і Словаччина регулярно підписують угоди, які розблоковують роботу аеропорту.