У парку «Знесіння» відновлюють «Черешневий гай» Климентія Шептицького
Для збереження гаю уже другий рік поспіль тут висаджують нові черешні, цьогоріч посадили 50 дерев
Парк «Знесіння» прибрали і висадили нові дерева. Молоді черешні з’явились у гаю, який заклав ще Климентій Шептицький. У цьому допомогли більше сотні львів’ян.
У тандемі пораються студенти університету ветеринарної медицини Владислав і Роман. Хлопці допомогли прибрати парк і вже встигли посадили три черешні.
«Кожен чоловік має посадити дерево, виростити сина і побудувати хату. Дерево ми вже посадили, час би чимось іншим зайнятися», – розповіли хлопці.
Без жартів і серйозно до справи взялись шкільні друзі Влада та Олексій. Діти не пішли на уроки, зате отримали практичне заняття з природознавства.
«Трохи важко, трохи ні. Закопувати важко, а наливати і підживлювати – не важко. Ми б хотіли ще посадити дерева, але не знаходимо вже вільного місця. Ми б таких тисячі посадили», – кажуть Влада і Олексій.
Перед висадкою коріння кожного дерева обов’язково підживлюють органічним препаратом.
«Він утворює такий чохол мікоризний навколо коріння рослин і таким чином збільшує поверхню кореня, що дозволяє краще йому вживлювати поживні речовини і воду, а значить краще приживатись загалом», – розповідає представниця ініціативи «Чисте місто» Марія Руда.
Місце, де зараз висаджують черешні, у 1923 році було полем. Ділянку у дві сотні гектарів викупив Митрополит Андерей Шептицький. А за кілька років його брат Климентій вирішив з допомогою монахів створити тут «Черешневий гай».
«Отець Климентій Шептицький, маючи дві освіти – богословську і економічну господарську, тим більше його мама Софія з Фредрів Шептицька висівала зерна фруктових дерев, щепила і просто людям дарувала. Отець Климентій це виніс із родинного дому», – переповів директор музею Митрополита Андрея Шептицького отець Севастіян.
Частина дерев, висаджених Климентієм Шептицьким, збереглися досі.
«Тут було близько 120-150 дерев. Але вони вже в не дуже доброму стані. Вони вже перезрілі дерева. Ми ще плануємо зробити чистку дерев, сухостій знімати», – говорить дендролог, паркознавець Василь Шляхта.
Аби гай зберігся, уже другий рік поспіль тут висаджують нові черешні. Дерева сортові, тож за 8-10 років тут зрітимуть жовті, червоні і чорні ягоди.
До слова, кожен може долучитись до озеленення міста і висадити деревце. За посиланням можна ознайомитися з картою, яку створили у мерії, де зазначено, які дерева і де варто висаджувати.