У Пентагоні занепокоєні ескалацією насильства на Донбасі

СвітЮлія Поліковська, 21 серпня 20151170
У Пентагоні занепокоєні ескалацією насильства на Донбасі
Ештон Картер

20 серпня міністр оборони США Ештон Картер під час прес-конференції зазначив, що ескалація насилля в східній Україні викликає занепокоєння у Сполучених Штатів. За словами глави Пентагону, США уважно спостерігають за цими подіями, повідомив «Голос Америки».

З-приводу загроз Сполученим Штатам від Росії, Картер зазначив, що «Росія становить екзистенціальну загрозу для Сполучених Штатів через масштаби ядерного арсеналу, яким вона володіє». Втім, нагадав глава Пентагону, «це ні для кого не новина».

«Нове в тому, що... ось вже приблизно чверть століття – з тих пір, як закінчилася «холодна війна», – ми не вважаємо Росію противником. Проте, за Володимира Путіна Росія у багатьох відношеннях, я б сказав, в деяких дуже важливих відносинах поводиться як противник. Раніше цього не було», – заявив Ештон Картер.

«Ми коригуємо наші сили і засоби в кількісному відношенні і в плані їх розгортання з урахуванням такої поведінки Росії. Ми також співпрацюємо з НАТО за новими напрямками», – додав він.

«Якщо в останні приблизно десять років увага приділялася в основному Афганістану, то тепер Альянс більшою мірою орієнтується на стримування на своїх східних кордонах і на зміцнення країн, що межують з Росією, – як членів НАТО, так і інших країн, – на стримування гібридних військових дій», – пояснив міністр оборони США, і як приклад назвав «зелених чоловічків» на українській території, які прибули з Росії.

Разом з тим Ештон Картер зазначив: «Ми продовжуємо співпрацювати з Росією... Є питання, за якими вони з нами співпрацюють, наприклад, у багатьох суттєвих аспектів боротьби з тероризмом, щодо Північної Кореї, Ірану та з деяких інших питань».

«Ми залишаємося відкритими для співпраці», - уточнив глава Пентагону. У цьому відношенні він висловив сподівання, «що... за Володимира Путіна або того чи іншого його наступника керівництво поведе Росію... не шляхом конфронтації з рештою світу і самоізоляції, яким вони йдуть зараз, а шляхом тіснішої економічної та політичної інтеграції з рештою світу».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук