У Сербії колишніх спецслужбовців засудили до 30 років за вбивство журналіста у 1999 році

Прокуратура вимагала для підсудних 40 років ув`язнення

СвітМаксим Охримчук, 5 квітня 20192850
У Сербії колишніх спецслужбовців засудили до 30 років за вбивство журналіста у 1999 році
фото RFE/RL
Славка Чурувія вбили біля власного будинку неподалік центру Белграда у 1999 році

Спеціальний суд у Белграді засудив чотирьох екс-працівників служби безпеки Сербії до 20 та 30 років ув`язнення за вбивство журналіста Славка Чурувії, скоєне 11 квітня 1999 року. Про це 5 квітня повідомило «Радіо Свобода».

Колишнього керівника служби державної безпеки Радомира Марковича й керівника белградського центру державної безпеки Мілана Радоніча засудили до 30 років ув`язнення. У свою чергу працівники служби безпеки Мирослав Курак і Ратко Ромич отримали 20 років вʼязниці. Зазначається, що засуджені мають право оскаржити вирок.

Мирослава Курака визнали безпосереднім виконавцем вбивства. Однак вирок йому винесли заочно, оскільки він перебував за межами Сербії. Хто був замовником вбивства суд так і не встановив

Славко Чурувія у був власником щоденної газети Daily Telegraph і щотижневої газети European, в яких критикував режим президента Слободана Мілошевича. У вироку вказано, що спецслужбовці за день до вбивства від ранку стежили за Чурувією та його дружиною. Його вбили біля власного будинку неподалік центру Белграда.

Згідно з численними журналістськими розслідуваннями, замовниками вбивства могли були колишній сербський президент Слободян Мілошевич та його дружина Миряна Маркович. Остання перебуває в Росії з 2003 року.

Прокуратура вимагала фігурантам справи найвищої міри покарання – 40 років ув`язнення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук