У ВР пояснили, чому у бюджеті-2015 відсутні норми про обмеження зарплат нардепів та урядовців

Відсутність у законі "Про Державний бюджет України на 2015 рік" норм про обмеження заробітних плат високопосадовців відповідає вимогам чинного законодавства.

Про це заявили у прес-службі Верховної Ради, коментуючи інформацію про відсутність норми у законі про Держбюджет, що передбачала нарахування зарплати народним депутатам і членам Кабінету міністрів в розмірі посадового окладу, інформує "Українська правда".

"Відповідно до статей 95, 96 Конституції України, предметом регулювання закону України про Держбюджет є встановлення доходів та видатків на загальносуспільні потреби.  Конституційний Суд України у 2008 році своїм рішенням заборонив вносити законом про Державний бюджет зміни до інших законів", - йдеться у повідомленні.

"Скасування широкого кола пільг і виплат окремим категоріям осіб передбачено законом "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" (опублікований у газеті "Голос України" від 31.12.2014 № 254)", - інформують у ВРУ.

Також у повідомленні йдеться, що прикінцевими положеннями (п.10) цього закону передбачено: у 2015 році максимальний місячний розмір заробітної плати (грошового забезпечення) нардепів, членів КМУ, прокурорів, працівників державних органів (крім Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції) та інших бюджетних установ, працівників НБУ, суддівської винагороди обмежуються сімома розмірами мінімальної заробітної плати, а за скорочення чисельності працівників - 10 розмірами мінімальної заробітної плати.

Йдеться зокрема про виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та оплата часу щорічної відпустки не враховуються у зазначеному максимальному розмірі.

Як повідомляв ZAXID.NET, у ніч на 29 грудня Верховна Рада України ухвалила державний бюджет на 2015 рік. За відповідне рішення проголосувало 233 депутати.

Народні обранці голосували за проект бюджету без основних показників і внесених змін. Частина парламентарів заявили, що не бажають голосувати за документ, який не бачили, та звинуватили уряд у шантажі.

31 грудня 2014 року президент Петро Порошенко підписав закон про державний бюджет на 2015 рік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук