У Вроцлавському університеті відкрили пам’ятну таблицю Андрею Шептицькому

Майбутній митрополит навчався у цьому закладі три роки

СуспільствоОрися Шиян, 15 листопада 20183430
У Вроцлавському університеті відкрили пам’ятну таблицю Андрею Шептицькому
фото ЛМР
Таблицю відкрили у приміщенні університету, де навчався майбутній митрополит

У приміщенні Вроцлавського університету відкрили пам’ятну таблицю митрополиту Андрею Шептицькому. Там відомий українець навчався у 1884-1887 роках.

На пам’ятній таблиці зображений портрет молодого Шептицького, текст до нього дублюється українською, польською й англійською мовами.

«Андрей Шептицький у нас провів три роки. Цінуємо співробітництво Вроцлава і Львова. Міста наші співпрацюють, і ми радіємо з цього», ‒ зазначив під час відкриття таблиці ректор Вроцлавського університету Адам Єзерські.

«Це один з останніх моїх актів як мера Вроцлава. Дякую, що так багато друзів з України хочуть бути із Вроцлавом», — додав мер Вроцлава Рафал Дуткєвіч.

фото прес-служби ЛМР

Таблицю відкрили представники місцевого самоврядування Львова та Вроцлава, родина Шептицьких, духовенство.

«Це не лише великий український провідник. Це — постать, яка сьогодні надихає і мотивує. В сьогоднішньому часі великих змін і дуже непростому часі для України, коли є агресія з боку Росії, важливо мати моральних постатей, які покажуть шлях, куди йти. Час перебування митрополита Шептицького у Вроцлаві — це час, коли формувалось багато його поглядів. Важливо, що цей шлях є сьогодні ознакований. Це важливий спільний знак для України і Польщі», — сказав заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

Нагадаємо, Вроцлав є містом-партнером Львова. Цього року у Львові в центрі міста встановили бронзову статуетку вроцлавського гнома. Гномика місту-партнеру Львову подарував мер Вроцлава Рафал Дуткєвіч. Сьогодні ‒ його передостанній день на цій посаді.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук