Убитий у Словаччині журналіст розслідував причетність мафії до шахрайств із коштами ЄС

СвітАндрій Стець, 27 лютого 20180
Убитий у Словаччині журналіст розслідував причетність мафії до шахрайств із коштами ЄС
фото CronicaViva
Ян Кучак і Моніка Куснірова були вбиті у власному будинку в селищі Велка Мача під містом Трнава

Убитий в Словаччині журналіст Ян Кучак займався розслідуванням випадків шахрайства з грошима європейських фондів. Він припускав, що до них може бути причетний італійський мафіозного клану «Ндрангета», повідомив колега Кучака журналіст Том Ніколсон. Про це пише «РБК-України» з посиланням на Idnes.cz.

За словами Ніколсона, приблизно за тиждень до вбивства Кучак розповів йому про свої підозри. Він припускав, що представники мафії займаються шахрайськими схемами з отримання коштів з європейських фондів на сході Словаччини. Шахраї отримували кошти нібито на вирощування екологічно чистих рослин, насправді нічого не виробляючи. Кучак вважав, що до них причетні представники калабрійськой мафії «Ндрагента».

Ніколсон наголосив, що не впевнений, що загибель Кучака пов'язана саме з цією справою.

«Коли я побачив згадки прізвищ Кочнеров і Бастернаков, я подумав про те, скільки написано про словацьких гангстерів за останні 25 років. Вони ніколи нікого тут не вбивали. У цьому випадку незвично, що Ян працював над групою, яка, ймовірно, мала зв'язки з мафіозною групою «Ндрангета», – заявив журналіст.

Також він повідомив, що мафіозі, діяльність яких розслідував Кучак, були безпосередньо пов'язані зі словацькими політиками. Ніколсон припустив, що представники мафії налагоджували контакти з політиками для того, щоб зберегти вплив при будь-якому уряді.

Також чеські ЗМІ нагадують, що останнім часом перед загибеллю Кучак писав про підприємця Маріана Кочнерова і навіть подавав на нього в суд, так як почав отримувати погрози. Сам Кочнеров заявив журналістам, що про судовий позов чує вперше, Кучаку ніколи не погрожував, бачився з ним лише раз на одній з прес-конференцій, але регулярно відповідав на його запитання електронною поштою.

Як інформував ZAXID.NET, журналіст-розслідувач Ян Кучак був убитий разом зі своєю дівчиною Монікою Кусніровою у власному будинку в селищі Велка Мача під містом Трнава. Правоохоронці припускають, що вбивство сталося в період з 22 по 25 лютого.

Поліція Словаччини заявила, що готова виплатити 1 млн євро за інформацію, яка допоможе розслідуванню.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук