Україна хоче стягнути з «Газпрому» у європейських судах $6,4 млрд

Міністерство юстиції України має намір залучити юридичного радника для визнання та виконання рішення українського суду в іноземних юрисдикціях про сплату російським «Газпромом» 172 млрд грн (близько 6,4 млрд дол.) за порушення законодавства про захист економічної конкуренції за рішенням Антимонопольного комітету України (АМКУ).

Згідно з пояснювальною запискою до проекту рішення Кабінету Міністрів дозволити Мін’юсту застосувати переговорну процедуру для залучення радника, на сьогодні сума стягнутих із «Газпрому» коштів на території України становить 72,798 млн грн переважно за рахунок акцій і дивідендів ПрАТ «Газтранзит», пише «Інтерфакс-Україна».

Юридичний радник має проаналізувати можливість визнання рішення українського суду в Нідерландах та Великій Британії з подальшим його виконанням.

Нагадаємо, в січні 2016 року АМКУ оштрафував «Газпром» на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. Пізніше сума штрафу зросла вже до 172 млрд грн (близько $6,4 млрд) за рахунок пені за його несплату. Це рішення кілька разів підтверджували українські суди.

Уже розпочався арешт активів, що належать «Газпрому» в Україні. До їх переліку потрапило майно компаній «Газпром збут Україна» та «Міжнародний консорціум з управління і розвитку газотранспортної системи України», а також акції «ПівденНДІДіпрогаз» і «Газтранзиту».

«Газпром» не визнає правомірності накладення штрафу і вважає ці дії України порушенням його прав.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук