Україна підписала з Люксембургом угоду про уникнення подвійного оподаткування
Представники Міністерства фінансів України та Великого Герцогства Люксембург в п'ятницю, 30 вересня, в Києві підписали угоду про уникнення подвійного оподаткування.
Від імені України свій підпис поставив міністр фінансів Олександр Данилюк, а від імені Люксембургу – посол цієї країни в Україні Мішель Праншер-Томассіні, передає «Інтерфакс-Україна».
Як уточнила екс-заступник міністра фінансів України Олена Макеєва, переговори по цьому документу тривали близько 19 років.
Раніше з проханням прискорити підписання цього документа до українського Мінфіну зверталося ПАТ Криворізький гірничо-металургійний комбінат «ArcelorMittal Кривий Ріг».
Цю угоду було парафовано у вересні 2015 року.
За даними Мінфіну, підписання угоди направлено на уникнення подвійного оподаткування доходів фізичних і юридичних осіб, які виникають на территориии обох країн шляхом ділення права оподаткування окремих видів доходів між Україною та Люксембургом в залежності від місця їх виникнення або шляхом обліку в податкових зобов'язаннях платника податків однієї держави сум податків, сплачених на території іншої держави.
У Мінфіні очікують, що це створить сприятливі умови для інвесторів України і Люксембургу і стимулюватиме ділову ініціативу підприємців.
При цьому така угода дозволить запобігати фактам ухилення від сплати податків, а також усуне податкову дискримінацію.
Угодою передбачено оподаткування дивідендів – за загальною ставкою 15%; для дивідендів, отриманих компанією, що володіє не менше 20% капіталу компанії, яка ці дивіденди виплачує, – 5%.
Оподаткування процентів передбачено за загальною ставкою 10%; для відсотків, сплачуваних у зв'язку з продажем в кредит промислового, комерційного або наукового обладнання, – 5%; відсотків за банківською позикою – 5%; оподаткування роялті встановлено за загальною ставкою 10%, для роялті щодо авторських прав на наукові твори, патенту, торгової марки, секретної формули, процесу або інформації щодо промислового, комерційного або наукового досвіду – 5%.