Україна у ПАРЄ порушить питання про зґвалтування і дискримінацію жінок на окупованих територіях

СуспільствоВолодимир Пиріг, 25 листопада 20152041

Українська делегація на засіданні Ради Європи порушуватиме питання про вбивства жінок, зґвалтування та злочини на гендерному ґрунті на території «ДНР»/«ЛНР» і тимчасово окупованого Російською Федерацією Криму, ґрунтуючись на рішенні Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок (CEDAW).

«Комітет зазначає, що Російська Федерація є стороною Мінських мирних домовленостей та протоколу до першої Мінської угоди щодо припинення вогню між Україною та самопроголошеними “ДНР” та “ЛНР”. Комітет взяв до уваги роз’яснення, представлені державою-учасницею під час діалогу, разом із цим, комітет залишається стурбованим», – наводить текст рішення CEDAW народний депутат, голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар’єв на своїй сторінці у Facebook.

За словами Ар’єва, Комітет ООН висловив стурбованість повідомленнями щодо випадків сексуального насильства та насильства за гендерною ознакою, включаючи зґвалтування та вбивства, тортури і жорстоке поводження з жінками, скоєні озброєними угрупованнями в самопроголошених «ДНР» і «ЛНР».

Голова делегації України в ПАРЄ зазначив, що CEDAW стурбований і повідомленнями про факти насильства та дискримінації щодо жінок, а також твердженнями щодо репресій проти захисників прав жінок на території Автономної Республіки Крим, яка де-факто перебуває під владою РФ.

Крім того, комітет заклопотаний «посиленням вже існуючих важких умов життя жінок, які належать до категорії внутрішньо переміщених осіб та біженців, а також проблемою захисту постраждалого населення в зонах конфліктів в Абхазії, Грузії та регіоні Цхінвалі/Південна Осетія, Грузія».

Ар’єв наголосив на важливості цього рішення комітету та зазначив, що делегація України порушить це питання в Раді Європи та зверне на цю проблему увагу генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Яґланда.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук