Україна вимагає від РФ скасувати юридично нікчемне рішення про заборону Меджлісу

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з прийняттям незаконним судовим органом держави-окупанта Автономної Республіки Крим рішення щодо заборони Меджлісу кримськотатарського народу з огляду на визнання його діяльності екстремістською.

«Заборона Меджлісу – ключового органу національного самоврядування кримських татар, в основі діяльності якого лежить принцип ненасилля – стало черговим виявом грубого порушення окупаційною владою фундаментальних прав і свобод людини, в тому числі Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації», – йдеться у заяві МЗС, поширеній у вівторок, 26 квітня.

У ній зазначається, що це безпрецедентне репресивне рішення стало черговим кричущим доказом системних переслідувань кримськотатарського народу у зв’язку з його принциповою позицією щодо російської окупації Криму.

«Україна вимагає від держави-окупанта негайного скасування цього нікчемного за своєю суттю і юридичною природою рішення і повного припинення утисків кримськотатарської спільноти в Криму», – йдеться в повідомленні.

На думку українського дипломатичного відомства, ситуація, що складається, в черговий раз засвідчує нагальну необхідність більш активних дій міжнародного співтовариства для захисту прав людини в окупованому Криму та забезпечення безперешкодного доступу міжнародних правозахисних організацій з метою здійснення моніторингу стану дотримання прав людини.

«Покласти край системним порушенням фундаментальних прав і свобод людини в окупованому Криму, зупинити репресії і залякування можливо лише, змусивши державу-окупанта припинити агресію проти України та повернутися до безумовного дотримання міжнародного права та власних міжнародно-правових зобов’язань», – йдеться в заяві.

У цьому зв’язку МЗС закликало партнерів України, зокрема ключових гарантів її безпеки згідно з Будапештським меморандумом, до активізації зусиль з метою започаткування міжнародного механізму з питань деокупації Криму.

Нагадаємо, що так званий верховний суд анексованого Росією Криму у вівторок, 26 квітня, визнав Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією. У зв’язку з цим, цей орган самоврядування кримських татар перемістив свій центральний офіс до Києва.

Крім того, кримські татари заявили, що подадуть апеляцію на це рішення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук