Україна закликає до мирного врегулювання конфлікту в Сирії, – Янукович
Україна закликає міжнародне співтовариство до мирного врегулювання конфлікту в Сирії та вітає розроблення США та Росією плану щодо знищення хімічної зброї, заявив президент України Віктор Янукович.
"Одна з найболючіших безпекових проблем сьогодення – громадянський конфлікт у Сирії, який, на жаль, все більш впевнено набуває ознак транскордонного та перетворюється на джерело загроз регіонального масштабу", – сказав глава Української держави, виступаючи на загальних дебатах 68-ї сесії Генасамблеї ООН у Нью-Йорку.
Він наголосив, що потрібно зробити все, що від нас залежить, щоб якнайшвидше "локалізувати та загоїти відкриту рану цього конфлікту". За словами президента, у спільних діях з вирішення цього питання необхідно спиратися на гуманістичні цінності, зваженість та взаємну відповідальність.
"Україна протягнула руку допомоги сирійському населенню, надаючи допомогу через механізми ООН. Сьогодні ж закликаємо всю міжнародну спільноту долучитися до цієї гуманітарної місії", – закликав Віктор Янукович.
Президент додав, що в Україні переконані: успішна реалізація плану Росії та США щодо знищення хімічної зброї дає сподівання на локалізацію конфлікту та залишає місце для його політико-дипломатичного врегулювання.
"На часі активізація формування максимально широкої платформи, яка дозволить шляхом переговорів у багатосторонньому форматі знайти політичне рішення для відновлення миру і стабільності в Сирії", – підсумував глава Української держави.
Нагадаємо, президент Віктор Янукович запропонував послуги України для знищення хімічної зброї в Сирії.
Додамо, доповідь експертів ООН підтвердила, що хімічну зброю під Дамаском 21 серпня застосували сирійські урядові сили. Про це заявила радник президента США з національної безпеки Сьюзан Райс.
14 вересня держсекретар США повідомив, що Росія та США домовилися про нагляд за хімзброєю Сирії. Сторони погодили план, за яким Сирія повинна протягом тижня представити повний список хімзброї, зокрема назви, типи і кількість хімічних речовин, місця їх локації, складів, виробництва і розробки. Москва і Вашингтон сподіваються або знищити зброю, або, принаймні, вивезти її зі сирійської території до середини 2014 року.