Україна запропонувала Угорщині послуги своїх сховищ у разі зупинки транзиту газу з РФ

Україна готова запропонувати Угорщині та іншим європейським країнам свої газові сховища

ЕкономікаЮрій Братюк, 25 березня 20199070

Україна запропонувала Угорщині, яка більшість свого газу отримує саме через українську ГТС, скористатися послугами своїх підземних сховищ газу у разі, якщо угоди про транзит газу з Росією укласти не вдасться.

Про це повідомила прес-служба компанії «Укртрансгаз», яка належить «Нафтогазу».

«Укртрансгаз пропонує європейським постачальникам газу скористатись вільними потужностями українських підземних сховищ газу і створити необхідні додаткові запаси газу у газосховищах, щоб гарантувати безперебійне газопостачання споживачам Угорщини та уникнути потенційних загроз енергобезпеці країн ЄС під час проходження наступного осінньо-зимового періоду 2019‑2020», — повідомили в «Укртрансгазі».

Там зазначають, що потреби Угорщини у газі складають 10 млрд м3 на рік, з яких близько 80% постачаються через Україну. Україна готова запропонувати Угорщині та іншим європейським країн газові сховища, загальний об’єм яких складає 12 млрд м3.Для забезпечення власних потреб Україна використовує лише 50-60% технічної потужності своїх сховищ. П'ять найбільших українських сховищ розташовані в західній частині України, лише за 160 км від кордону з Угорщиною.

Нагадаємо, що чинний транзитний контракт України з російським «Газпромом» було укладено у 2009 році терміном на 10 років. Після його завершення «Газпром» має намір максимально скоротити транзит свого газу через територію України. Зокрема, з цією метою Росія будує газопроводи в обхід України — «Північний потік-2» та «Турецький потік».

Транзит російського газу через газотранспортну систему України є однією з найбільших статей експорту українських послуг та приносить Україні щороку близько 3 мільярдів доларів. Втрата Україною транзиту означатиме втрату значної частини валютної виручки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук