УПЦ КП хоче відновити свою реєстрацію через суд
УПЦ КП хоче не тільки скасувати наказ про припинення реєстрації, а й негайно призупинити його дію на час розгляду справи
До Окружного адмінсуду Києва надійшов позов із проханням скасувати наказ Міністерства культури і поновити реєстрацію Української православної церкви Київського патріархату. Про це повідомляє прес-служба суду.
Позивачем виступає УПЦ КП, вона вимагає скасувати наказ Мінкультури «в частині, де зазначено, що втратили чинність накази Міністерства про реєстрацію у новій редакції Статуту релігійної організації «Київська патріархія УПЦ КП».
Також позивач подав клопотання про забезпечення позову, а саме просить негайно зупинити дію оскаржуваного наказу Мінкультури. Тобто, УПЦ КП хоче не тільки скасувати наказ відомства про припинення реєстрації УПЦ КП, а й негайно призупинити дію цього наказу на час розгляду справи.
«Наразі судом вирішується питання про відкриття провадження та щодо наявності правових підстав для вжиття заходів забезпечення позову», — йдеться у повідомленні суду.
Як писав ZAXID.NET, наприкінці травня митрополит ПЦУ Філарет заявив, що досі вважає себе патріархом УПЦ (КП), продовжує користуватися офіційними бланками Київського патріархату, видає від імені цієї структури ордени і медалі, публікує від імені Київського патріархату розпорядження і вимагає їх виконання від єпископів і священиків новоствореної ПЦУ.
24 травня на синоді Православної церкви України Філарета намагалися переконати, що УПЦ (КП) більше не існує, але не змогли це зробити. 28 травня він видав новий указ від імені УПЦ Київського патріархату, заборонивши служіння ректорові Київської православної богословської академії протоієрею Олександру Трофимлюку.
29 травня предстоятель ПЦУ Епіфаній оголосив нечинними документи, що видаються від імені Київського патріархату і «вносять смуту серед кліру міста Києва». ПЦУ також показала відео з собору УПЦ (КП) 15 грудня 2018 року, на якому Філарет особисто підписує рішення про розпуск Київського патріархату. Але Філарет і його прихильники відмовилися визнати це помісним собором, а підписаний документ – чинним.
Пізніше, у Києві у Володимирському соборі з ініціативи владики Філарета відбулось зібрання кількох ієрархів, священників та мирян колишньої УПЦ Київського патріархату. Учасники назвали його помісним собором і постановили відновити діяльність патріархату.